91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Restorasyon çalışması devam eden Arasta Çarşısı’nda inceleme yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, çarşıda 5 dükkanın daha faaliyete geçmesi için talimat verdi. İncelemeler sırasında İlçe Kaymakamı Aydın Göçer’in, ud çalması dikkat çekti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İncesu ilçesine giderek bir dizi ziyarette bulundu. Vali Çiçek, burada Arasta Çarşısı’nı gezdi. Çiçek’e İncesu Kaymakamı Aydın Göçer, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır da eşlik etti.

‘KAYSERİ’YE SÖZ VERDİLER: 5 DÜKKAN DAHA AÇILACAK’

Arasta Çarşısı ziyareti sırasında Vali Çiçek, Başkan İlmek’e çarşı içinde eksik kalan dükkanların faaliyete geçmesi konusunda hazırlık yapmaları gerektiğini ifade etti. Çiçek yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanımız Mustafa İlmek ve Kaymakam Aydın Göçer bey, Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle burayı gerçekten canlandırdılar. OSB yönetimi ile buradayız ve tüm Kayseri’ye söz veriyorlar; ‘önümüzdeki hafta sonu 5 dükkanın daha açık olduğunu göreceksiniz’ dediler” diye konuştu.

Arasta Çarşısı’nda faaliyete geçecek 5 dükkanın 16 Eylül’de yapılacak İncesu Üzüm Festivali’ne yetişeceğini belirten Belediye Başkanı Mustafa İlmek de, “Üzüm festivaline hepsi tamamlanacak inşallah” dedi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default