91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA)- İncesu ilçesinde incelemelerde bulunan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, kaymakamlık, belediyeler ve iş dünyasıyla Kayseri’de turizm seferberliği başlattıklarını söyledi. Çiçek, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle turizm açısından patlamaya hazır bir il olduğunu kaydetti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İncesu ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Çiçek, beraberinde İncesu Kaymakamı Aydın Göçer, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır ile birlikte ilk olarak yenileme çalışması devam eden Arasta Çarşısı’nı gezdi. Kayseri’de turizm seferberliği başlattıklarını anımsatan Çiçek, “İlçe belediyelerimiz ve kaymakamlıklarımız, OSB’lerimiz Ticaret ve Sanayi Odamız hep birlikte bir turizm seferberliği ilan ettik. Ciddi bir çalışma içerisindeyiz. İstiyoruz ki Kayseri’nin değerlerini özellikle coğrafi ve tarihi güzelliklerini tüm Türkiye’ye tanıtalım. Tüm Türkiye’den hatta Avrupa’dan insanların buraya gelmesini, buradaki kültürü görmesini istiyoruz. Ve şuna inanıyoruz Kayseri turizm açısından gerçekten patlamaya hazır bir vilayet” dedi.

İncesu Kaymakamı Aydın Göçer de “Burası çok köklü ve tarihi bir yer. Biz henüz yolun çok başındayız. Kat edeceğimiz çok mesafe var, burayı hak ettiği ihtişama ve değere kavuşturmak için sayın valimizin destek ve himayeleriyle çalışmalara devam edeceğiz. Öncelikle Kayserililer olmak üzere tüm tarih ve sanatseverleri, turistleri İncesu’ya bekliyoruz” dedi.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek de, ilçenin farklı kültürlerin bir arada yaşandığı bir yer olduğunu söyleyerek, “Uzun bir zamandır ilçemizin tanıtımı için gayret sarf ediyorduk. Ancak pek yol kat edememiştik sağ olsun valimiz Kayseri’ye geldikten sonra bizi bu konuda her zaman destekledi ve atağa geçtik” dedi.

YATIRIM YAPACAK SANAYİCİLERE ÜCRETSİZ ARSA TEMİNİ

İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır da, gerçekten yatırım yapmak isteyen sanayicilere bir müjdesi olduğunu söyleyerek, “Sanayicilerimizi İncesu’ya yatırıma davet ediyoruz. Burada şunun müjdesini de vermek isterim. Eğer gerçekten yatırım yapmak isteyen, üretime kilogram fiyatı üzerinde 50 doların üzerinde katkıda bulunmak isteyen sanayicimiz ücretsiz arsa sözü veriyoruz. Bu vesileyle çağrıda bulunuyoruz” diye konuştu.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default