91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA) – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kapadokya’nın giriş kapısı olarak nitelendirilen Soğanlı Bölgesi’nde balon uçuşu yaptı.

Vali Gökmen Çiçek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar ilçesinde Soğanlı Vadisi’nin olduğu bölgede balon uçuşlarını başlattı. Büyükkılıç ve Çiçek sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgeye giderek gerçekleştirilen balon uçuşuna katıldı. Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek’e, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun ve firma yetkilileri de eşlik etti.
Başlattıkları turizm seferberliği dolayısıyla Kayseri’nin gidilmedik yerini bırakmamaya çalıştıklarını dile getiren Vali Gökmen Çiçek, “Kayseri sadece yeryüzünde değil, gökyüzünde de çok güzel. Biz gökyüzünden de Kayseri’yi tanıtmak istiyoruz. İstiyoruz ki Kapadokya’nın hemen yanı başında görülmemiş vadilerin turizme kazandırılarak sadece Kayseri için değil Türkiye Cumhuriyeti’nin turizmine çok büyük katkısı olacağını düşünüyoruz. Geldiğimden beri gördüğüm, o da Soğanlı’ya sevdalı diyebilirim ve bu sevdasının sonucunda da projesini, burayla ilgili bütün çalışmalarını tamamlamış. Valilikle de biz karşılıklı birbirimize destek olarak ihalelerimizi yaptık. Bunu iddialı söylüyorum, önümüzdeki yaz bambaşka bir Soğanlı olacak. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanıma güveniyorum, Kültür Müdürüme güveniyorum, Yeşilhisar Belediye Başkanıma ve ekip ruhuna inanıyorum. Biz buraya inandık ve Cenab-ı Allah bu kadar çalışmamızın, emeklerimizin karşılığını verecektir” ifadelerini kullandı.
Balon uçuşu esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, desteklerinden dolayı Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür etti. Büyükkılıç, “Ayağımızın yerden kesildiği Soğanlı Vadisi’ndeki ortamda biraz sonra güneşin doğuşunu izleyeceğiz. Yönümüzü Erciyes’imize, Kayseri’mize çevirdik, şu anda gerçekten harika bir ortam, Soğanlı Vadisi’ndeyiz. Yapılan çalışmaları Sayın Valimiz paylaştılar. İnşallah el ele, gönül gönüle birlikte Soğanlı’mızı daha iyi noktalara taşımak için çalışacağız” şeklinde konuştu.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default