91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de görev yapan kamu çalışanları, bankalarla daha önce yapılan promosyon ücretlerinin, günün şartları doğrultusunda güncellenmesini istiyor. Bu kapsamda sağlıkçılar, promosyonun arttırılması ya da sözleşmenin feshi konusunda taleplerini içeren dilekçelerini Sağlık Müdürlüğü’ne iletmeye başladı.

Enflasyonun yüzde 80’ler düzeyine çıkması ve buna bağlı olarak maaşlarda yapılan yüksek oranda zamlar, memurların bankalardan aldığı promosyon ücretlerini gündeme taşıdı. Promosyon sözleşmesi yenileyecek olanlar bankalardan yüksek oranlarda para alırken sözleşmesi devam edenler de değişen ekonomik koşulları gerekçe göstererek promosyon artışı talep etti. Sözleşmeleri 31 Aralık 2024 tarihine kadar devam eden sağlık personeli, sendikaların da yönlendirmesiyle Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe göndermeye başladı.

Cumhurbaşkanlığının 24 Şubat 2022 tarihli kararnamesinde yer alan fiyat farkı verilmesi kararının anımsatıldığı dilekçelerde, kamu çalışanlarına yapılan zamlar dikkate alınarak 5 yıllık maaş promosyon anlaşmasının yeniden değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı. Dilekçe açıklamasında; “Gelinen noktada, Müdürlüğümüz ile Ziraat Bankası arasında yapılan promosyon anlaşmasının tek taraflı olarak fesih edilmesini, bu durumdan dolayı tazminat oluşacaksa da bunun yeni sözleşme imzalayacak banka tarafından ödenmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Memurlardan gelen dilekçelere, Sağlık Müdürlüğü’nün nasıl bir işlem yapacağı merak ediliyor.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default