91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Yaklaşan kurban bayramı öncesi yoğunluğun yaşandığı adreslerden birisi de şekerciler oldu. Misafirlerine şeker ikram etmek isteyen vatandaşlar şekercilerin yolunu tuttu. Kayseri’de çikolatalı şekerlerin fiyatı kilogram başı 50 ile 250 TL arasında değişiyor.

Kurban Bayramı yaklaşırken, Kayserili şekerciler de bayram öncesi yoğun mesai yapmaya başladı. 46 yıllık şekerci Hamdi Çarşıbaşı, bayram şekeri alınırken, tadına, rengine ve ambalajına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Bayram şekerinin fiyatının, kilosuna göre 50 ile 250 TL arasında değiştiğini belirten Çarşıbaşı, kalitesiz şekerlere karşı da uyarılarda bulundu. Çarşıbaşı, “Bayramda misafirlerinin ağızlarını tatlandırmak isteyen vatandaşlarımız, bayrama sayılı günler kala şekerlerini almaya başladı. Piyasada birçok marka ve kalitede şeker var. Halkımız, kalitesiz şekerlere karşı duyarlı olsun. Bunu anlamak için satılan şekerin ambalajı çok önemlidir. Soluk renkteki ambalaja sahip şekerler eskidir. Mat ve şekli bozuk olan şekerler bayat ve kalitesiz ürünlerdir” diye konuştu. Şeker fiyatlarının, geçen yıla göre, dolardaki yükseliş nedeniyle daha yüksek olduğunu belirten Hamdi Çarşıbaşı, “Doların yüksek olması, ülkemizde şeker için gerekli ham maddelerin yükselmesine neden olduğu gibi işçilik fiyatlarını da bir o kar yükseltti” dedi.

Kurban bayramında yaşlıların ihmal edilmemesi gerektiğini anımsatan Çarşıbaşı, ayrıca bayramların deniz tatili olarak da görülmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default