91.8 Radyo Radar

[ad_1]

NielsenIQ Türkiye Genel Müdürü ve Orta Doğu ve Afrika Analitik Bölge Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan, Türk tüketicilerin online alışverişi tercih etmelerinin en önemli nedenlerini şu şekilde açıkladı :

“İlk sırada daha fazla ürün çeşitliliği (yüzde 71) geliyor. Bu veriyi; daha ucuz fiyatlar (yüzde 68), zamandan tasarruf (yüzde 67) ve daha hızlı alışveriş (yüzde 58) gibi yanıtlar takip ediyor. Alışverişçiler ayrıca, yalnızca online’da satışı bulunan ürünlerin de online alışveriş yapmada (yüzde 22) ana motivasyon kaynağı olduğunu belirtiyor.”
Online alışveriş penetrasyonu açısından Türkiye’nin daha fazla büyüme potansiyeli barındırdığına değinen Didem Şekerel Erdoğan, “Bu açıdan bakıldığında, genellikle daha fazla büyüme gözlemlediğimiz Çin ve Kore gibi toplu pazarlara benzer profil özellikleri sergiliyor. Online FMCG alışveriş penetrasyonu açısından daha da güçlü olan Türkiye, bu alanda dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer alıyor” diye konuştu.

‘ÇOKLU KANAL, ÜRETİCİ VE PERAKENDECİLER İÇİN FIRSAT’

Şekerel Erdoğan, şöyle konuştu :
“Üretici ve perakendeciler son birkaç yıldır, çoklu kanal dünyasının ciddi bir büyüme potansiyeli barındırdığını görüp, bu ortamı geliştirerek fırsatları keşfetmenin tam zamanı olduğunu öğrenmiş durumdalar. Bununla birlikte, bu fırsatları etkileyebilecek diğer bazı faktörler de söz konusu. Üretici ve perakendecilerin büyüme potansiyeli için değerlendirebilecekleri fırsatları etkileyebilecek en önemli faktörler ‘Alışverişçi Deneyimi’, ‘Omni Mağazanın Rolü’ ve ‘Dikkat Çekmek İçin Savaşmak’ başlıkları altında özetlenebilir.” dedi

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default