91.8 Radyo Radar

[ad_1]

Türkiye’de 2021 yılında yüzde 88 büyüyen e-ticaret, bu yılın ilk 4 ayında da yüzde 68’lik büyüme kaydetti.Türkiye, hızlı tüketim ürünlerinin satışının online alışverişteki payında Avrupa’da üçüncülüğe kadar yükseldi.Türkiye’de online harcamalarla birlikte dinamik bir büyüme gösteren hızlı tüketim ürünleri pazarı toplam satışlarının yüzde 5.7’sine ulaştıAraştırmaya göre 2021 yılında, 2020’ye kıyasla yüzde 88 büyüme gözlenen e-ticaret, 2022 yılının ilk 4 ayında da geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 68 büyüme kaydetti.
BBunu da atıştırmalıklar ve sıcak içecek kategorileri izledi. üyümede en çok öne çıkan kategori ise bebek bakım kategorisi oldu.
Bunu da atıştırmalıklar ve sıcak içecek kategorileri izledi.Türkiye’de e-ticaret sektörünün son 3 yılda büyümede adeta bir patlama yaşadığına dikkat çekilen araştırmada şu tespite yer verildi:

“Covid-19 dönemi ise, pandemi ve hareketlilik kısıtlamalarının bir sonucu olarak, bu alanda güçlü seyreden büyüme trendini önemli ölçüde hızlandırdı. Bu gelişmeler ışığında karşımıza çıkan en can alıcı soru ise, insanların hızlı tüketim ürünlerini (FMCG) internetten satın almak isteyip istemedikleri değil, bunu ne sıklıkla yaptıkları ve her satın alma için ne kadar harcadıkları oldu.”

E-TİCARETTEKİ BÜYÜME,YÜZDE 68’E ULAŞTI
Habere Ulaşmak İçin Tıklayınız.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default