91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de jandarma ekipleri tarafından 2 şüpheli bir kuruma ait haberleşme ve enerji nakil hattı kablosunu kestikleri sırada suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler alınan ifadelerinde suçlarını itiraf etti.

Melikgazi/Gesi Jandarma Karakol Komutanlığı ve JASAT ekipleri faili meçhul “Haberleşme ve Enerji Nakil Hattından Kablo Hırsızlığı” olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda ekiplerin ortaklaşa yaptıkları araştırmalar, istihbari çalışmalar, kamera kayıtlarının incelenmesi ve elde edilen verilerin analizi neticesinde E.Ö. ve M.B. isimli kişiler şüpheli olarak tespit edildi. 2 şüpheli sürdürülen takip neticesinde Gesi Mahallesinde gerçekleştirilen önleyici kolluk devriyesi esnasında Türk Telekom A.Ş.’ye ait haberleşme ve enerji nakil hattı kablosunu kestikleri sırada suçüstü yakalandı. Şüphelilerin ikametlerine yapılan arama sonucunda ise 20 kg yanmış vaziyette bakır kablo ele geçirildi.

Şüpheliler ile yapılan sorgulamada daha önceden yapmış oldukları hırsızlıkları itiraf etmeleri üzerine yer gösterme işlemi yaptırıldı. Bu kapsamda şüphelilerin farklı tarihlerde Türk Telekom A.Ş.’ye ait “Haberleşme ve Enerji Nakil Hattı Kablosu” çalınması olayına ilişkin toplamda 1 suçüstü ve 7 ayrı faili meçhul Hırsızlık olayı aydınlatıldı. Her 2 şüpheli de alınan ifadelerinde suçlarını itiraf etti. Şüpheli E.Ö. ile M.B. gözaltına alındı.

HIRSIZLIK ŞÜPHESİYLE GÖZALTINA ALINAN KİŞİLER SUÇU İTİRAF ETTİ
Habere Ulaşmak İçin Tıklayınız.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default