91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Bir dizi toplu açılış gerçekleştirmek üzere Kayseri’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toplu Açılış Töreni’nde Büyükşehir dâhil tüm ilçelere yapılan 4 milyar 423 milyon 713 bin TL’yi aşan ve Büyükşehir ile ilçelerde toplam 303 projenin resmi açılışını gerçekleştirecek.

Kayseri’de 23 Temmuz Cumartesi günü 17.00’de Toplu Açılış Töreni’ne katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hitaplarını gerçekleştirerek bir dizi açılış gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılacak törende sadece Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyar 476 milyon TL’lik 111 yatırımının açılışını gerçekleştirecek. Kayseri’nin Büyükşehirler içerisinde yatırıma en çok pay ayıran şehir olduğunu söyleyen Büyükkılıç, “Kaynaklar her yerde aynıdır. Önemli olan kaynakların yönetimidir. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Kayseri’de turizm, eğitim, sağlık ya da diğer alanlarda daha da geliştireceğiz ve Kayserimizi güzelleştireceğiz. Ayrıca Genç dostu şehir olarak Cumhurbaşkanımızın elinden ödül aldık. Bugün Kayseri’de geldiğimiz nokta herkes tarafından takdir ediliyor. Adil bir şekilde ayrıştırmadan, ötekileştirmeden önce insan diyoruz” şeklinde konuştu.

111 YATIRIMIN AÇILIŞI YAPILACAK
Beydeğirmeni 4.5 MW Biyogaz Tesisi, Sahabiye Kentsel Dönüşüm 2.Etap 212 Konut, 22 İşyeri, Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne 6 adet futbol sahası ile müştemilat binaları yapım işi, merkez ve ilçe mahalleleri yol yapım ve asfalt çalışmaları, tarım ve hayvancılık alanında tohum dağıtımı ve yapılan hizmetler, müze ve kütüphaneler, Ahmet-İlmiye Büyükkılıç İlkokulu yapımı, Yeraltı Çarşı içi muhtelif tesisat ve bakım onarım yapım işi, 4 bin 300 adet küçükbaş hayvan dağıtımı, 2 adet kapalı tenis kortu yapımı, engelsiz yaşam merkezi teknik hacim binası yapımı, Şehir Hastanesi karşısına misafirhane yapımı, Engelsiz Yaşam Merkezi Kapalı Spor Salonu yapım işi, Erciyes Kayak Okulu yapımı, Trafik Sinyalizasyon Merkezi yapımı ile KASKİ ve KCETAŞ yatırımları başta olmak üzere toplam 111 yatırımın toplu açılış töreninin gerçekleşeceğini belirten Büyükkılıç, Toplu Açılış Töreni’nde sadece Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 111 yatırımının 3 milyar 476 milyon 574 bin TL olduğunu, bununla birlikte mahalli idareler bünyesinde gerçekleştirilen yatırımlar kapsamında Büyükşehir dâhil tüm ilçelere yapılan yatırımların 4 milyar 423 milyon 713 bin TL’yi aştığını ve Büyükşehir ile ilçelerde 303 projenin resmi açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla yapılacağını vurguladı.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default