91.8 Radyo Radar

[ad_1]

 

KAYSERİ (1HA-ÖZEL HABER)- Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. Etkinlik kapsamında Kocasinan Belediyesi standında vatandaşlara dondurma ve tatlı dağıtımı yapıldı.

Kayseri’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinliğe vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında stant açan Kocasinan Belediyesi, vatandaşlara dondurma ve tatlı ikramında bulundu.
Kocasinan Belediye başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, stantta vatandaşlara dondurma ve tatlı dağıtımı yaptı. Çolakbayrakdar birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğinde bulunarak, “Tabiki bu önemli bir şey, vatandaş nasıl 15 Temmuz 2016’da milli ve manevi değerlerine, vatanına sahip çıkmak adına duruş sergiledi. Bugün ki bu kalabalıkta, Allah göstermesin böyle bir durum olursa biz böyle bir duruş sergileriz göstergesidir. Ben bütün hemşerilerimize hayırlı sıhhatler diliyorum. Bu durum artık gelenekselleşti. 15 Temmuz’un ilk gecesi Kocasinan Belediyesi ilk defa su dağıtarak başlamıştık. Yani elimizde suyumuz, meyve suyumuz vardı. Sabah saatlerinde simit gibi yiyeceklerle başlamıştık. Çünkü gecenin bir vakti ve vatandaş burada kalabalık şekilde bekliyordu. Tabi ki bu ürünler artık gelenekselleşti ama bugünde dediğimiz gibi geleneksel bir şekilde yerimizde devam ediyoruz” dedi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default