91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA)- Kayseri Valiliği tarafından turizm geliştirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya kurum ve kuruluşların parti temsilcilerinin yanı sıra turizm acente sahipleri de katılım sağladı.

Kayseri Valiliği binasında gerçekleşen toplantıya, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ve Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy öncülük etti. Toplantıya aynı zamanda, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanları, Kayseri Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi rektörleri, turizm acente sahipleri ve diğer iş adamları da katılım sağladı.

Mehmet Özhaseki toplantıda yaptığı konuşmada, “Yaptığımız beyin fırtınasında çok değerli düşünmediğimiz şeyler ortaya çıktı. Mesela turizm denince Kayseri’de burası Selçuklu şehri, Osmanlı’dan birazda olsa tarihi var, 6 bin tarihi var, Gültepe’den başlar hanlar hamamlar diyorduk. Birii Erciyes fikrini ortaya attı, peşine düştük güzel bir iş ortaya çıktı. Diğer eğlence, eğitim gibi fikirlerden de çok güzel işler çıktı. 10 ayrı başlıkta yaptığımız çalışmada çok değerli fikirler ortaya çıktı. Sonra biz belediye olarak işin üstüne düştük ve her birinde bir adım atmaya başladık” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, toplantıda yaptığı konuşmada Mehmet Özhaseki ise, “Biz Kayseri’de özellikle sayın bakanlığımız ve vekillerimizle yaptığımız istişare sonucunda turizmi hedef aldık. Bizim kısa vadede hedefimiz altyapısı tamamlanmış birçok noktada Avrupa’daki metropollerle yarışır hale gelmiş Kayseri’nin turizm noktasında hak ettiği payı almayı gerektiğini düşünerek bir çalışma başlattık” şeklinde konuştu.

‘ERCİYES, DÜNYA’DA SAYILI MERKEZLERDEN’
Memduh Büyükkılıç, bu tür büyük turizm projelerinin keyif verdiğini belirterek, “Elbette ki bu çeşitliliği sağlamak, bu alanda neler yapılabilir kafa yormak. Ama gördüğüm kadarıyla organizasyon eksikliğini hissettim. Tanıtım eksikliği yüzde 100 doğru bir yaklaşım. Yaptığımız çalışmaların en yakınımızdaki kişiler tarafından bile zaman zaman bilinmediğinin farkına vardım. Yerel tanıtıcıları oluşturmak çok daha önemli. İyi bir noktadayız alt yapısı oluştu. Demek ki bu doğum sancısı artık bu alanda bizim yetkin hale geleceğimizi gösteriyor. Herkesin üniversite kurum ve kuruluşlarımıza yerel yönetimimize katkı sağlaması lazım, sahiplenmesi lazım. Biz inşallah birlikte daha güçlü olacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Bizler yeter ki buraları iyi tanıtalım. Şöyle düşünmemek lazım, İncesu’da Yeşilhisar’daki değerlerimizin görülmesi açısından örnek veriyorum başka turizm bölgelerine gittiğim zaman oralardan çok faklı olmadığı gibi bizim değerlerimiz çok daha güzel. Bir tane Kayseri var. Bununla ilgili çalışmamız gerekiyor. Bunun dışında Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram Bey’in şu söylemine çok katılıyorum. Hizmet noktasındaki personellerimizin yetiştirilmesi ve eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis ise, “Çok önemli bir toplantı. Bu tür toplantıların devam etmesi önemli. Kayseri tarihi potansiyeli olan, mutfak kültürü çok güçlü olan bir şehir, haliyle güzelliklerin ortaya çıkması noktasında sayın valimizin ciddi gayreti var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konuda çok büyük çalışmaları var. İnşallah önümüzdeki süreçleri siyasilerin katılımı ve desteğiyle daha güzel günlere geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise, strateji belirlemenin önemli olduğuna dikkat çekerek, “Toplantının neticesi olarak bu hafta geniş kapsamlı toplantı gerçekleşiyor. Kayseri’nin burada tamamı hazır konunun bütün paylaştığı hazır konuşmanın bütün hususlarını da açık yüreklilikle ifade ediliyor. Başta Erciyes olmak üzere elde olan değerler bunların üzerine neler konulması eksiler neler bunları değerlendirerek başlamak lazım. Biraz önceki konuşmaları dinlediğimizde zaten Kayseri’mizin hali hazırda eğitim turizmi bir nitelikli spor turizmi olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

Katılımcılarla fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantı, değerlendirmelerin not alınmasıyla son buldu.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • https://live.radyoradar.com/default