91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz Şehidi Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit’in ailesini, Cennet Yiğit Anı Evini ve mezarını ziyaret etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğg.Haldun Taşhan,İl Jandarma Komutanı Tuğg.Yuksel Yiğit,İl Emniyet Müdürü Kâmil Karabörk’de darbe girişiminde şehit düşen Komiser Yardımcı Cennet Yiğit’in Bünyan’da bulunan baba evini ve Şehit Cennet Yiğit anısına yapılan Cennet Yiğit Anı Evini ziyaret etti. Ziyaretçilerin arasında Şehit Cennet Yiğit Ortaokul öğrencileri de vardı.

Mühimmat almak için gittiği görev yerine atılan ikinci bomba sonucu şehit düşen Cennet Yiğit’in mezarını da ziyarette bulunan Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç aileye baş sağlığı diledi. AK Parti (AKP) Yerel Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’de Vali Gökmen Çiçek aracılığıyla Şehit babası Yahya Kemal Yiğit’i arayarak geçmiş bayramlarını kutladı.

CENNET YİĞİT KİMDİR

Komiser Yardımcısı Cennet Yiğit, 15 Temmuz gecesi 23 yaşında şehit düşürüldü, henüz 10 aydır görev yapıyordu. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği okurken, bir yandan da Polis Akademisi’ne girdi. Cennet Yiğit her iki akademiyi aynı anda tamamladı. Şehit edildiği sırada sözlü olan Cennet Yiğit, memleketi olan Kayseri’nin Bünyan ilçesinde toprağa verildi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default