91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’nin Tomarza ilçesinde hayırsever ve belediye işbirliği ile yaptırılacak 102 kişilik kız yurdunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Tomarza’da üniversite öğrencilerinin barınma sorununun çözümü için harekete geçildi. Tomarza Belediyesi ile hayırsever Mevlüt Kahraman arasında 102 öğrenci kapasiteli kız yurdu yapım işi için protokol imzalandı. Söz konusu yurdun inşaatı, düzenlenen temel atma töreniyle başladı. Temel atma törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ve hayırsever Mevlüt Kahraman ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, “Buraya gelen yavrularımız güvenli, temiz, pırıl pırıl bir ortamda eğitimlerini alacaklar. Bu yurdu yaptıranlara da dua edecekler. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Yurt ile Tomarza’nın da ülkenin de geleceğinin temelinin atıldığını belirten Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ise, hayırsever Mevlüt Kahraman’a teşekkür etti.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da yurdun inşasında emeği olan herkese, üniversite ve öğrenciler adına teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından yurdun inşaası için ilk harç atıldı. Yurt tamamlandığında KAYÜ’ye bağlı Tomarza Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören kız öğrenciler burada kalacak.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default