91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Sıcakların artmasıyla birlikte vatandaşlar serinlemek için deniz kıyısı olan yerlerde tatil planlamaya başladı. Bu nedenle deniz malzemesi satan işyerlerinde de yoğunluk yaşanıyor. Plaj ürünleri satan esnaf Hasan Koca, sezonun başlamasıyla vatandaşların mayo ve plaj ürünlerine yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Sıcak havalarda serinlemek ve tatil yapmak isteyen vatandaşların valiz hazırlığı başladı. Kayseri’de plaj malzemesi satışı yapan esnaf Hasan Koca, mayo ve plaj ürünlerine yoğun ilgi olduğunu söyleyerek ürün fiyatları hakkında bilgi verdi.

‘PANDEMİ SONRASI YOĞUNLUK YAŞANIYOR’

Yaklaşık 3 yıllık pandemi sebebiyle tatil yapamayan kişilerin bu yıl valiz hazırlıklarına başladığını ifade eden esnaf Hasan Koca, “Pandemi sonrası bunalan insanlar bu sene tatil planlaması yapmaya başladı. Geçtiğimiz 2 sene boyunca pandemi sebebiyle birçok kişi eve kapanmıştı. Tatil yapmak isteyenler alışveriş için bizi tercih ediyor. Bu dönemde yoğun olarak bikini, mayo, tesettür mayo, şapka, terlik gibi ürünler satıyoruz ve herkes bütçesine uygun şekilde alışveriş yapıyor. Bayram öncesi ve sonrası olmak üzere 2 aydır alışverişlerde yoğunluk var” diye konuştu.

Tatil yapmak isteyen kişiler için ortalama ürün fiyatları ise şu şekilde;
Mayo: 100-500 TL arasında,
Bikini: 80-400 TL arasında,
Tesettür mayo: 150-600 TL arasında,
Terlik: 100-400 TL arasında,
Plaj havluları ve çanta: 100 TL,
Şapka: 80-150 TL
Erkek şort mayo: 50-150 TL civarında.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default