91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) –  Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, Spinal Muskuler Atrofi (SMA) Tip 2 hastası Melih Eymen Ceylan’ın (4) tedavisi için 17 Temmuz’da İldem Cumhuriyet Mahallesi’nde kermes düzenlendi.

Anne Fatma Ceylan, evladı Melih Eymen için herkesten kampanyaya destek olmalarını istiyor. Ölümcül bir hastalık olan SMA hastası evladının 6 ay dolmadan tedavisinin olması gerektiğini dile getiren Fatma Ceylan, “Evladımız maalesef SMA mücadelesi veriyor. Kampanyayı başlatalı 3 ay oldu. Yüzde 16 oranını tamamladık. Ama biz bunu kendi çevremizle başardık. Bize hiçbir kurum ya da kuruluş yardım etmedi. Artık elimizden tutmalarını istiyoruz. Evladımız ölümcül bir kas hastalığı ile mücadele ediyor. Allah korusun ilerisi çok kötü evrelere gelebilir. Biz o evreleri düşünmek dahi istemiyoruz. Rabbime sığındık. Bir mücadele başlattık. 6 ay süremiz kaldı. Eğer ailemiz büyürse bu zaman çok uzun bir zaman. Eğer biz yalnız kalırsak çok kısa bir zaman. Bu yüzden muhtarımızın bizim elimizden tuttuğu gibi Kayserimizin devlet büyüklerinin de sanayicilerinin de ve bütün herkesin oğlumun elinden tutmasını istiyoruz. Benim oğlum 3 aydır ilk defa dışarıya çıkıyor. Biz kampanya dönemindeyiz 2 gündür ben evladımı görmüyorum. Bir şeyler yapmak istiyoruz yalnızız. Yalnız kalmamak istiyoruz biz. Kayserimiz büyük ve cömert. Melih Eymen’i Dubai’ye gönderebilir. Olmayacak bir şey istemiyoruz. Annesi olarak herkese yalvarıyorum artık. Herkesin desteğini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

‘YAŞ VE KİLO KRİTERİ OLDUĞU İÇİN MELİH EYMEN’İN 6 AYI KALDI’

Melih Eymen’in babası tedavi için gerekli paranın 1 milyon 820 bin dolar olduğunu belirtti. Tedavi için çok az bir süre kaldığını vurgulayan Osman Ceylan, “Melih Eymen 4 buçuk yaşında. Kampanyamız başlayalı 3 ay oldu. SMA hastalığı ile mücadele ediyor. Hastanenin bizden istediği 1 milyon 820 bin dolar paranın yüzde 16’sını toplayabildik. Bir dezavantajımız var bizim. Yaş ve kilo kriteri olduğu için Melih Eymen’in 6 ayı kaldı. Bu 6 aydan sonra da bir hayırsever çıkıp verse bu tedavi olmayacak artık. Bu önümüzde ki 6 ayı iyi değerlendirmemiz lazım.  Kayseri çok büyük. İş adamları, iş verenleri, zenginleri, esnafları var. Biz Melih Eymen’in sesini duymalarını istiyoruz. Kampanyamıza destek olmalarını ve sesimizi duymalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

‘KAYSERİ DE BU HASTALIĞA SAHİP 2 TANE YAVRUMUZ VAR’

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı olarak kermes düzenleyip SMA hastası Melih Eymen’e destek veren ve seslerini duyurup gerekli miktarın toplanması gerektiğine dikkat çeken Emine Kurhan, “Etkinliğimizin amacı mahallemizin çocuğu olan Melih Eymen Ceylan için el birliği ile mahallemizin kadınlarıyla kermes düzenledik.  1 ay önce de düzenlemiştik. Bu ikinci kermesimiz. Çok güzel sonuçlar alınca ikincisini düzenledik. Amacımız Melih Eymen’i tedaviye göndermek. Çocuğumuz için çırpınıyoruz. Büyüklerimizden destek bekliyoruz. Memduh Başkanımızdan, Kayserili sanayicilerden destek bekliyoruz. Kayseri de bu hastalığa sahip 2 tane yavrumuz var. Herkesin desteğini bekliyoruz. Biz Kayseri olarak bunu yapabiliriz. Kermese olan ilgi beklediğimizden de iyi. Güzel sonuçlar alacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Tuğba Varol ise “Melih Eymen’in gönüllü ablasıyım.  Melih Eymen’ e gönül bağı kurdum. Melih Eymen’in çok kısa bir süresi kaldı. 5 ay kadar kısa bir süremiz kaldı. Ben artık annesinin gözyaşları içerisinde olmasını istemiyorum. Kayseri halkıda, Çorum halkı gibi en kısa zamanda bu miktarı toplayıp çocuğumuzu Dubai’ye gönderelim” dedi.

Ayrıca Elmas Türkdönmez’de, “Melih Eymen’in gönüllü annesiyim. En kısa zaman da istenilen meblağı tamamlayıp, SMA hastası olan yavrumuzu Dubai’ye tedaviye göndereceğiz. Bu yüzden muhtarımızla istişare edip bir kermes düzenledik. İlk kermesimiz yaptık güzel sonuçlar elde ettik. Sonra bir kez daha yaptık. İnşallah bunda da istediğimiz amaca ulaşırız. Kayseri’nin güçlü bir halkı var. Bu meblağı ödeyebilecek bir gücü var. Sanayi Odasına sesleniyorum, ticaretle ilgilenen büyüklerimize sesleniyorum. Sesimizi duyun. Yavrumuzu bir an evvel Dubai’ye gönderelim. Tedavisini alsın. Ve bu hastalıktan mustarip olan bütün evlatlarımız sağlığına kavuşsun istiyorum” ifadelerine yer verdi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default