91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ(1HA-ÖZEL) – Kurban Bayramı’na 1 gün kala Kayseri’de bayram hazırlıkları devam ediyor. Kurban bayramı öncesi hareketlilik yaşanan adreslerden biride giyim mağazaları oldu. İşletmeciler bayram öncesi güncel piyasa hakkında konuştu.

19 yıldır bu sektörde yer alan mağaza işletmecisi Semra Çıdacı, alım gücünün düştüğünü belirtti. Bayram öncesi istenilen yoğunluğu göremediklerini dile getiren Çıdacı, “Sürekli güncellenen fiyat değişimine artık hepimiz hakimiz. Fiyatlar insanların şu anki bütçeleri için biraz yukarıda gibi duruyor. Genel olarak piyasaya baktığımızda da beklenilen yoğunluğu göremiyoruz. İnsanların alım gücü çok düştü. Gıda gibi tekstil de çok zamlandı. Maalesef biz beklentimizin altındayız” şeklinde konuştu.

Artık dış piyasaya yönelindiğini belirten Semra Çıdacı, gurbetçilerden beklentileri olduğunu söyledi. Çıdacı, “Biz şu an elimizdeki mevcut ürünleri biraz daha yurtdışından gelen gurbetçilere özel seçmiş bulunuyoruz. İç piyasanın alım gücü düştü, biz de dış piyasaya yöneliyoruz. Döviz kurunun yüksek olması yurt dışından gelen gurbetçiler için avantaj oluşturuyor. Dış piyasadan gelecek gurbetçi kardeşlerimizin piyasaya hareketlilik katmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmasını sonlandırmadan önce güncel piyasa hakkında bilgi veren Semra Çıdacı, “Kumaş pantolonlar 250-300 lira, gömlekler 180-250 lira, tişörtler 100-250 lira arasında değişiyor” dedi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default