91.8 Radyo Radar

[ad_1]

Et ve Süt Kurumu, Kurban Bayramı dolayısıyla üreticilerin hayvan pazarlarında satılmayan kurbanlıkların kurum tarafından satın alınacağını açıkladı.

Et ve Süt Kurumu, üreticilerin 13-17 Temmuz’da en yakın ESK kombinalarına veya sözleşmeli kesimhanelere başvurmaları halinde, kurbanlıkların kurum karkas alım fiyatlarından satın alınacağını duyurdu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi;

Üreticilerimizin 13-17 Temmuz 2022 tarihleri arasında en yakın ESK Kombinalarına veya sözleşmeli kesimhanelere başvurmaları halinde, kurbanlıkları Kurum karkas alım fiyatlarından satın alınacaktır.

Et ve Süt Kurumu kesimhanelerine üreticimizden gelen bütün talepler karşılanacak olup ödemeler 10 gün içerisinde üreticilerimizin hesaplarına aktarılacaktır.

Kurum karkas fiyatlarımız; I. kalite dana 94 TL/Kg, II. kalite dana fiyatı 80 TL/Kg’dır. Küçükbaş hayvanlarda ise kuzu alım fiyatı 88 TL/Kg, toklu fiyatı 82 TL/Kg, koyun alım fiyatı 70 TL/Kg’dır.

Et ve Süt Kurumu ayrıca üreticinin nakliye ve bakım masraflarını dikkate alarak cari karkas kilogram alım fiyatlarına ilave olarak 1 TL/ Kg prim ödemesi yapacaktır.

Kesim randevuların e-Devlet üzerinden alınabileceği de vurgulandı.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default