91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA)- AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri’ye gelmesi hakkında konuştu. Özhaseki, yapılacak olan toplu açılış töreni hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Temmuz Cumartesi günü Kayseri’ye geliyor. Erdoğan’ın Kayseri’de toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirecek. Konuyla ilgili AK Parti Kayseri İl Başkanlığı binasında basın açıklaması yapan Mehmet Özhaseki, yaklaşık 30 milyar liralık bir açılış ve mali değeri 23 milyar lira olan temel atma töreni olacağını belirtti.
Özhaseki cumartesi gününün tarihi bir gün olacağını söyleyerek, “Bir taraftan yaklaşık 30 milyar liralık bir açılış olacak, bir yandan da yıllardır konuştuğumuz Kayseri’nin en büyük projesi olarak bahsettiğimiz Kayseri- Ankara arasındaki hızlı trenin temel atma töreni olacak. Onunda mali değeri yaklaşık 23 milyar lira civarında olacak. Allah nasip ederse o gün meydan da kamu kurumlarına ait olan 5 milyar 200 milyon liralık bir açılışımız var. Adalet, ulaştırma, sağlık ve çevre şehircilik bakanlığı gibi bakanlıklarımızın Kayseri’de son 1 buçuk yıl gibi bir süre içerisinde yapmış oldukları hizmetlerin miktarıdır. Belediyelerimizin açılışları var, onlarında toplam maliyeti 4 milyar 400 milyon lira. Birde özel sektörün, gerek 1’inci Organize Sanayi Bölgesinde, gerek serbest bölgede gerekse İncesu ve Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesinde yapmış oldukları 19 milyar 700 milyon liralık tesis var. Toplamda bunlar 30 milyar lirayı buluyor, yaklaşık söylüyorum, çünkü hala bazı bakanlıklarımızdan bizim yaptığımız şöyle hizmetler var gibi bir takım rakamlar geliyor” dedi.

‘HIZLI TREN KAYSERİ İÇİN YOLA ÇIKIYOR’
Kayseri’ye yapılması planlanan hızlı tren için 17 milyar liralık ihalenin yapıldığını söyleyen Özhaseki, “Hızlı trenin 23 milyar lira gibi bir rakamla nasip olursa temel atma töreni var. Ulaştırma bakanımızda gelecekler, hızlı trende Kayseri için bismillah diyerek yola çıkıyor. Yatırımların çok fazla olmadığı, biraz daha durağan bir dönemde olduğumuz şu ortamda Kayseri için neredeyse 54 milyar liralık hem açılış hem de yatırımlar bir arada yapılmış oluyor. Kayseri tarihinde bu kadar yüksek rakamlı açılış, yatırım ve temel atma ilk defa oluyor diye biliyoruz. Bütün bu eserlerin yapımında emeği geçen arkadaşlara elbette teşekkür ediyoruz. Ama her birinin arkasında da Sayın Cumhurbaşkanımızın olduğunu bilmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Özhaseki aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AK Parti’nin iktidara gelmesinden bu yana Kayseri için rüya gibi görünen projelerin hayata geçirildiğini belirtti.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default