91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ücretlerinin yanı sıra kırtasiye giderlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı uygulama için başvuruların 12 Eylül Pazartesi günü başlayacağını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ücretlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını açıklamıştı. Bu kapsamda başvuruların 12 Eylül’de başlayacağı belirtildi. Konu hakkında açıklama yapan Büyükkılıç, “Gönül belediyeciliğinin mimarı Kayseri Büyükşehir Belediye’mizin gönüllere dokunan projeleri kapsamında, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ve kırtasiye ücretlerini karşılıyoruz. Bu güzel şehir ve kıymetli gençlerimiz, başımızın tacı öğrencilerimiz, sevdamızdır. Bizler hizmet etmek için varız ve kadim kentin hizmetkârıyız. Bu doğrultuda öğrencilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ücretlerini karşılayacağımız uygulamamızın taleplerini almaya başlıyoruz. Bu kapsamda, Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilkokul, ortaokul ve lise devlet okullarında öğrenim gören ve okullarına toplu ulaşım araçları ile ulaşım sağlayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının, eğitim-öğretim dönemi boyunca kullandıkları toplu ulaşım öğrenci kartlarına düzenli olarak ulaşım yardımı sağlayacağız” şeklinde konuştu.

ULAŞIM VE KIRTASİYE DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI
Ayrıca ilk, orta ve lisede öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin kırtasiye giderlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını vurgulayan Büyükkılıç, ulaşım ve kırtasiye yardımı başvurularının, Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden 12 Eylül’de başlanacağını söyledi.
Başkan Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yardımdan faydalanabilmesi için belirlenen başvuru şartlarını ise şu şekilde açıkladı:
“T.C. vatandaşı olmak, Ailenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında ikamet ediyor olması, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında (İlkokul, Ortaokul veya Lise) öğrenim gören çocuğunun olması, Okuluna Büyükşehir Belediyesinin araçları (otobüs ve raylı sistem) ile ulaşım sağlıyor olması, Her ne ad altında olursa olsun, haneye giren gelirlerin (Maaş, kira geliri, tarım geliri vb) toplamının, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının belirlemiş olduğu muhtaçlık kriteri olan kişi başına düşen gelir miktarının 1833 TL’nin altında olması.”Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • https://live.radyoradar.com/default