91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’nin Yeşilhisar İlçesine bağlı Soğanlı Ören Yeri’nde restorasyon çalışmaları boyunca giriş ücreti alınmayacak.
Soğanlı Köyü Muhtarı Ali Cebeci, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in Soğanlı’yı ilk ziyaretinde girişlerin ücretsiz olması adına talepte bulundu. Talep üzerine Vali Çiçek, Kültür Bakanlığı İle istişaresi sonucunda Ören yeri giriş biletlerinin restorasyon çalışmaları boyunca ücretsiz olacağını belirtti.
Soğanlı Köyü Muhtarı Ali Cebeci ise konuyla ilgili, “Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Bey, Soğanlı’yı ilk ziyaretinde talebimiz üzerine, ziyaretçi sayısının ve Ören Yeri’nin tanınırlığının çoğalması adına bilet giriş ücretinin kaldırılmasını talep etmiştik. Valimizin, Kültür Bakanlığı ile istişaresi sonucunda şu an Ören Yeri giriş biletlerimiz restorasyon çalışmaları boyunca ücretsiz olduğu belirtildi. Bu beklediğimiz bir hizmetti ve bu yüzden sevincimiz katlandı. Ziyaretçi sayımızın artacağını umuyoruz. Soğanlı hak ettiği değeri görecek. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default