91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – MHP Kayseri Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın’ın katıldığı RadyoRadar canlı yayınında Baki Ersoy’un yeninden Milliyetçi Hareket Partisine dönmesi, Cumhur İttifakı ve Belediyeler hakkında konuştu.

MHP Kayseri Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serap Şule Kalın, Milletvekili Baki Ersoy’un yeniden partiye dönmesine tüm teşkilat olarak çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Kalın, “Buraya gelmeden önce haberi aldık. Bizlerde çok mutlu olduk bu haberden dolayı. Her şeyden önce Baki Ersoy bizlerin kardeşi, ağabeyi, ve uzunca bir süre birlikte yol yürüdüğümüz birisi. Hatta üniversite yıllarında beri üniversite teşkilatta birlikte çalıştık. Kendisi 2015 yılında il başkanı oldu, ben de kadın kolları başkanı olduk ve birlikte çalıştık. Yine Cenabı Allah’ın nasip edip 2018’de milletvekili listesinde yer alarak birlikte çalıştığımız hem yol hem de dava arkadaşımızdır. Bizim için kıymetli bir insandır. Kıymetli ülküdaşlarımızın zaten o zamandan beri telefonlarımızı aramalarıyla sormalarıyla göstermiş oldukları teveccühte kıymetli liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısından ötürü duydukları mutluluğu ifade etmektedir. Çok memnun olduk bu durumdan dolayı. Allah kıymetli liderimizi başımızdan eksik etmesin. Kıymetli vekilimize kıymetli, ülküdaşımıza Baki Ersoy beyefendiye yeniden hayırlı uğurlu olsun inşallah. Hepimiz için mutluluk verici bir haber. Sadece parti içerisinde değil, parti dışında tüm halkımızın teveccüh gösterdiği bir milletvekili, Baki Ersoy milletvekilimiz. Kendisi gerçekten genel başkanımızı babası gibi ayırmıyordu. Bir baba olarak görüyordu. Genel balkanımız da vekilimiz aynı şekilde evladı olarak görüyordu. O sebeple günün birinden bu durumun gerçekleşeceğini elbette biliyorduk. Tabi kısmet bugüneymiş bu durumdan da oldukça memnunuz” ifadelerinde bulundu.

‘KAYSERİ CUMHUR İTTİFAKININ KALESİDİR’
Cumhur İttifakının çok iyi gittiğini ve Kayseri’nin Cumhur İttifakının kalesi olduğunu vurgulayan Kalın, “İttifak çok iyi gidiyor hamdolsun Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin dik dirayetli duruşları tepeden tüm teşkilatlarımıza hem Ak Parti hem de Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarına yansıyor. Ben 2019 yılında MYK üyesiyken Memduh Borozan ve Erhan Kan beyefendiyle, kendilerine kale gibiyiz demiştim. Hatta Kayseri kalesinde fotoğraflarımız var. Şimdi o döneme dönüp baktığımız zaman hakikaten hala aynı duruştayım, düşüncedeyim. Özellikle Kayseri Cumhur İttifakının kalesidir. Zaten bunu 2018 ve 2019 seçimlerinde halkımızın teveccühü ile ispatlamış bir şekilde yolumuza devam etmekteyiz. Burada kıymetli Kayseri İl Başkanımız Adnan İncetoprak beyefendi ile AK Parti İl Başkanımız Ahmet Çopuroğlu ile ilçe başkanımız ve Belediye Başkanlarımızla, teşkilatlarımızla beraber çok güzel konuşmalar yapmaktayız. Program olduğunda bir şekilde bir araya geliyoruz. Keza bayramlarda nezaketi birbirimize gösteriyoruz. O yüzden Kayseri de her şey çok güzel” şeklinde konuştu.

‘ÜRETKEN BELEDİYECEİLİK ŞİARI’
Tüm belediye başkanlarının güzel yatırımlar yaptığına değinen Kalın, “Hepsini gerçekten Milliyetçi Hareket partisinin üretken belediyecilik şiarının iftihar burçları olarak görüyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Halit Başkanımız zaten yüzde 90’a yakın bir oy potansiyeliyle biliyorsunuz 2019 yılında Türkiye’de rekor denilecek bir oy oranı ile yeniden başkan seçildi. Daha önceki dönemde çalışmalarına şahit oluyorduk. İftihar ediyorduk. Gurur duyuyorduk. Özellikle Belediye demirbaşları üzerinde kendi imkân ve çabaları ölçüsünde, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen bir Belediye Başkanı olarak herkese rol model olmuştu. Daha sonra rabbim nasip etti 2019 yılında Sarıoğlan Belediyesi’ni de aldı. Gerçekten borçlu bir belediye almıştı. O dönemde de bunu halledebileceğini biz biliyorduk. Sarıoğlanda da üretken belediyecilik şiarımızı yakalamış olduk. Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu oğlu bizim abimiz, canımız. Başbuğumuzun memleketinde çalışmalarına devam ediyor. Birçok yenilikle, güzellikle, yatırımla Pınarbaşımıza katkı sağlıyor. Sarız’da aynı şekilde uzun bir süreden sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden alınan bir belediye. Biliyorsunuz bu çok önemli bir durumdu partimiz için kendisi de orada kısa zaman da gerçekten güzel işlere imza attı” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default