91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – Girdiği bunalım sonucu hayatına son vermeyi düşünen ancak vazgeçen Adil Doğan, keşfettiği meditasyon sayesinde hayata yeniden sarıldı. Meditasyon eğitimi de alan Doğan, şimdilerde danışanlarına sakinlik ve kafadaki olumsuz düşüncelerden kurtulmanın yollarını öğretiyor.

Çocuk yaşta ailesiyle birlikte Hollanda’ya yerleşen Adil Doğan, genç yaşta iş hayatına atıldı. 3 şirket kuran ve gece gündüz çalışan Doğan, iş yoğunluğuna daha fazla dayanamayarak depresyona girdi. Hayatına son vermeyi düşünen Doğan, 4 çocuğu için bu düşünceden vazgeçti. Bir taraftan da araştırmayı sürdüren Doğan, bir kitaptan okuduğu meditasyonu keşfetti. Eğitimini alarak uzmanlaştı ve kafasındaki bütün olumsuz düşüncelerden kurtulmayı başardı.

Adil Doğan, çocuklarına ve kendisine daha iyi bir hayat sunmak için Kayseri’ye dönmeye karar verdi. Zor günler geçirdiğini anlatan Doğan, “Hollanda’da iş yoğunluğu sonrası depresyona girdim ve intihar etmeyi düşünmeye başladım. Tedavi için gittiğim kliniklerde verilen ilaçları kullanmayı ise reddettim. Bir kitapta meditasyonla ilgili bir bölüm gördüm. Derinlemesine araştırdım ve eğitimini aldım. Sakin bir hayatı tercih ettiğim içinse ülkeme geri döndüm” diye konuştu.

Aslında meditasyonun her insanın içerisinde olduğunu belirten Adil Doğan, bunun bir içe dönüş yolculuğu olduğunu dile getirdi. İnsanın kendisini tanıması gerektiğini vurgulayan Doğan, “Bizim iç dünyamızın da huyları var. Fiziksel bedenimizin nasıl bir çalışma sistemi varsa iç dünyamızın da çalışma sistemi vardır. Önemli olan bizlerin iç dünyamızın nasıl çalıştığını öğrenmemiz gerekiyor. Zihin, düşünce, duygu ve hisler bunlar hep beraber çalışıyor, biri olmadan diğeri olmaz. İç mekanizmamızın nasıl çalıştığını öğrenirsek sorunun çözümü de basitleşir. Öğrendiklerimi isteyen kişilere aktararak onları iç dünyalarıyla barıştırmaya çalışıyorum” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default