91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü Valilik tarafından düzenlenen resepsiyon ile kutlandı. Resepsiyonda konuşan Vali Gökmen Çiçek, “Kayseri ve Kayseri gibi şehirler olduğu sürece Kayseri’nin gençleri olduğu sürece memleket asla tutsak edilmeyecektir” dedi.

Düzenlenen resepsiyona Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin il başkanları, Kaymakamlar, il müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, protokol üyeleri, gaziler, şehit ve gazi yakınları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Vali Çiçek, “Cumhuriyet Kayseri için çok büyük önem taşımaktadır. Kayseri’miz Kurtuluş Savaşı’nda Kayserili gençlerimiz akın akın savaşın olduğu tepelere koştular. Kayseri lisesi o dönem mezun veremedi. Yine kurucu meclisin güvenliği söz konusuydu. İlk akla gelen yer Kayseri idi. Kayseri bu anlamda cumhuriyetimiz için önemli bir şehirdir. Ben bu güzel şehirden gazilerimizin ve şehitlerimizin önünde Bir kere daha haykırmak istiyorum. Kayseri ve Kayseri gibi şehirler olduğu sürece Kayseri’nin gençleri olduğu sürece memleket asla tutsak edilmeyecektir. Cumhuriyetimizin 99 yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Yine bugün resepsiyonumuzda gazilerimizin başımızın tacı şehitlerimizin yakınları alanda hep beraber gönül gönüleyiz” ifadelerini kullandı.
Kayseri’nin bu bayramda daha coşkulu olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Daha nice 99’lu yıllara diyoruz. Hakikaten Kayseri bu bayramda daha coşkulu daha bir sahip çıkma duygusu içerisinde. Söylenecek sözlerinin bittiği olayların sağlıklı bir şekilde işlediğini nasıl gözlemlendiğini görüyoruz” dedi.
Atatürk’ü rahmetle andığını belirten İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, “Ben öncelikle cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün saygı ile muhabbet de selamlıyorum tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Sabah saatlerinden bu yana 99 Cumhuriyet yıldönümünü hep beraber törenlere katılarak kutladık. Nice 99 yıllara diyorum” şeklinde konuştu.
Türkiye’nin gücünü Avrupa’da da gördüğünü söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Nice 99’lara 199’lara, 599’lara Cenab-ı Allah bu ülkeye hep güzel günler göstersin. Geleceğini parlak eylesin. Dünyanın lideri bir ülkeyiz. Fransa’dan yeni geldim. Orada 47 ülkenin temsilcileriyle görüşme imkanımızda oldu. Türkiye’nin gücünü orada gördük, yine görmeye devam ediyoruz. Allah ülkemize birlik, beraberlik, huzur versin” diye konuştu.
AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise, “Yarından itibaren 100’üncü yıla girmiş olacağız. Cumhurbaşkanımız ‘Türkiye Yüzyılı’ derken kastettiği bu. Tabi 99, 100 yıl dünya üzerindeki birçok ölçeğin yaşının 2-3 katı büyüklükte bir yaş. Kolay kurulmadı. O dönemde memleket elden gitmesin diye uğraşan doktor, eczacı, esnaf, iş adamı onların gayretiyle, ulu Atatürk’ün önderliğinde kurulan bir cumhuriyettir. Şu anda 99’uncu yılını kutluyoruz” dedi.

‘EN KÖTÜ GÜNÜMÜZ BÖYLE OLSUN’

Cumhuriyet Bayramının coşkuyla kutlandığını ifade eden CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Bugün Cumhuriyetimizin 99’uncu yılı. Tüm ülkede olduğu gibi kentimizde de büyük bir coşkuyla kutladık. Ama bir hedefimiz var, cumhuriyetimizin 100’üncü yılını daha güçlü, güçlendirilmiş parlamenter sistemle atamıza yakışır bir şekilde kutlayacağız. Bunu hep birlikte yapacağız. Vatandaşımızla birleşeceğiz, Atatürk’le birleşeceğiz. Ülke olarak en çok eksik kaldığımız noktalar bunlar. Birileri sözde bazı değerlere sahip çıktıklarını ifade ediyorlar ama onların kimlerle kavgalı olduğunu tüm Türkiye artık biliyor. Hepimizin artık birleşmeye, kaynaşmaya ihtiyacı var. Emin olun önümüzdeki dönem bunu yapacağız” ifadelerini kulandı.
MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak’da, Bugün 99’uncu yılını kutladığımız Cumhuriyetimizin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bizlerin bugünlere gelmesini nasip eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün dava arkadaşlarını rahmet anlıyoruz, gazilerimize de sağlıklı sıhhatli ömürler diliyoruz. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın inşallah. En kötü en kötü günümüz böyle olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Bugün Türkiye’nin 100’üncü yılı olduğunu dile getiren AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, “Bu salonda bütün siyasi partilerin temsilcileri, bütün sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlarımız, oda ve dernek temsilcilerimiz hep bir aradayız, bu bayram hepimizin. Buna sahip çıkmak bununla gurur duymak asli vazifemiz. Adeta bugün Türkiye’nin 100’üncü yılı. Bugün bir önemli konu daha var. Gerçekten hepimizin gurur duyduğu TOGG’un banttan inişini kutluyoruz. Rabbim inşallah nice nice bu devlete, bu millete 100 yıllar yaşatsın” ifadelerini kullandı.
Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın ise, “Bütün halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Tabii bu Bayramı yapmak için atalarımız, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere büyük bedeller ödediler. Şehitlerimiz bu vatanı bizlere hediye ettiler. İnşallah kıyamete kadar bu Bayramı kutlayacağız. Bu bizim bayramımız, en güzel günümüz. Başta şehrimiz olmak üzere bütün Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum, kutluyorum” dedi.
Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürü Fatih Dağlı’da, “Cumhuriyet Bayramı’mızın 99. yılını biz de tekrardan ben kutluyoruz. İnşallah 100’üncü yılda da vatanımızın milletimizi daha üst seviyelere getirecek çalışmalara devam edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Program kapsamında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, “Bu sene özellikle daha bir coşkuyla kutlandığını gördüm. Cumhuriyetimiz kolay kazanılmadı. Halkımız bunun değerini anlamaya başladı. Çok büyük fedakarlıklar altında kurulmuş bir Cumhuriyet. Biz insanlarımız topyekûn olarak bu Cumhuriyete değer katmamız lazım, bu Cumhuriyetin kıymetini bilmemiz lazım. İnşallah yeni yetişen gençlerimiz bunun kıymetini biliyorlar, cumhuriyetin bekçisi olacaklar. Tüm halkımıza cumhuriyetin kıymetini bilmelerini ve bunun faziletlerini kullanmalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘ONLARIN SAYESİNDE BİZ BU ÜLKEDE RAHAT YAŞIYORUZ’

Bu kapsamda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına 1 yıl kaldı. Asırlık bir çınar olarak görüyorum ben. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarımız, kahraman şehitler ve ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Onların sayesinde biz bu ülkede rahat yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sanatçı Umut Akyürek ise, “Çok büyük bir coşku yurdumuzun dört bir yanında, hatta Dünyanın her yerinde vatandaşlarımızca 99’uncu yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Ama bugün Kayseri’de olmakta ayrı bir anlam kattı çünkü Kurtuluş Savaşımızda da tarih boyunca da çok büyük katkıları olmuş, zaferler kazanmış bir yöre. Çok mutluyum. Daim olsun ilelebet payidar olsun. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Oktay Ertuğrul’da, “Kayserililerle birlikte gazilerle birlikte 29 Ekim coşkusunu hep birlikte kutladık. Bir gurur duyuyoruz memleketimizin her köşesiyle, Kayseri’de bizim gurur kaynaklarımızdan bir tanesi. Güzel bir memleketimiz” dedi.

KAYSERİ’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESEPSİYONU YAPILDI
Habere Ulaşmak İçin Tıklayınız.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default