91.8 Radyo Radar


KAYSERİ(1HA)- Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) faaliyet programında yer alan Paletli Yüzme Kulüplerarası Genç-Yıldız-Küçükler Türkiye Şampiyonası ile Paletli Yüzme Açık Su Gençler Bireysel Türkiye Şampiyonası Kayseri ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Havuzu’unda Paletli Yüzme Açık Su Gençler Bireysel Türkiye Şampiyonası’na 17 kulüpten 57 sporcu, diğer müsabakaya ise 291 sporcu katıldı. Müsabakalar öncesinde açılış seremonisi yapıldı.

Yarışlar hakkında konuşan Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, “Şampiyonaya ev sahipliği yaptığımız için memnunuz. Yüzmede, palette, açıksu için yapılan müsabakalar büyük organizasyonlar. Hem spor turizminin gerçekleşmesi, hem o branşın müsabakaların yapıldığı şehirde gelişimine önemli katkıda olan bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Bu tür büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayseri Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) İl Temsilcisi Dursun Balkaya ise “Bu müsabakalar hem bölgemiz hem ilimiz için önemli” dedi. Daha sonra kategorilerinde yarışan ve başarılı olan sporculara madalyaları verildi.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default