91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda atık su ve yağmur suyu hatları üzerindeki mazgallara kurban atıklarının atılmaması konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

KASKİ Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban atıklarının mazgallara atılmaması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. KASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada vatandaşlardan yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kurban atıklarının kanalizasyon, yağmur suyu hatları ile mazgallara ve kontrol bacalarına atılmaması konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.
KASKİ tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kentimiz genelinde atık su ve yağmur sularını toplayarak arıtma tesislerine ileten şebeke hatlarına atılan kurban atıkları ve çöpler nedeniyle mevcut hatlar maalesef işlevini yitirebiliyor. Bununla birlikte akışı engelleyerek kısa sürede tıkanmalara yol açarak su baskınlarına neden olabiliyor. Bu durum ise hem maddi kayıplara neden olabiliyor hem de halk sağlığı açısından ciddi bir risk oluşturabiliyor. Merkez ve ilçelerimizde kanalizasyon hatları ve mazgalların temizliğini periyodik olarak aksatmadan yapıyoruz. Ekiplerimiz Kurban Bayramı öncesinde kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdiler. Olası bir olumsuzluk ile karşılaşılmaması için 7/24 esasına göre Kurban Bayramı süresince de hizmet vermeye devam edeceğiz. Tüm abonelerimizin herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaması adına gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyor, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyoruz.”
Diğer yandan vatandaşların Kurban Bayramı süresince içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılması durumunda, 185 Çağrı Merkezini arayarak gerekli desteği alabilecekleri söylendi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default