91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri İl Jandarma bölgesinde geçtiğimiz bir ay içeresinde 56 kasten yaralama, 55 hırsızlık ve 8 terör olayına müdahale edildi. Olaylarla ilgili toplam 205 şüpheli gözaltına alınarak haklarında işlem yapıldı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı, 2022 Haziran ayı içerisinde sorumluluk alanında meydana gelen olaylarla ilgili bilgilendirme açıklaması yaptı. Verilere göre Haziran ayından 56 kasten yaralama olayında yakalanan 139 şüpheli, haklarında yapılan soruşturma evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir. Ayrıca 12’si evden, 8’i işyerinden, 4’ü bağ, bahçe ve tarladan, 4’ü kamu kurum ve kuruluşundan, 2’si inşaattan hırsızlık, 13’ü kablo, 1’i motosiklet, 1’i hayvan hırsızlığı ve 10’u dolandırıcılık olmak üzere toplam 55 olayda 50 şüpheli yakalanmış olup, 4 şüpheli şahıs tutuklanmıştır.

TERÖR SUÇLARI

Terör ile mücadele kapsamında ise; “DHKP-C”, “FETÖ/PDY” ve “DEAŞ” terör örgütleri suçlarından 8 olayda 16 şüpheli hakkında işlem yapılmış, 6’sı tutuklanmış, 3 şüpheli adli kontrol kararı ile 6 şüpheli ise ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır. 1 şüphelinin yakalama çalışmaları devam etmektedir.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default