91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında, Kocasinan Belediyesi’ne 730 milyon lira ek bütçe kararı alındı. İYİ PARTİ Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel ise, verilen bütçe kararına tepki gösterdi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 56 madde görüşülerek karara bağlandı. 30’uncu madde olan Kocasinan’a 730 milyon liralık et bütçe verilmesi İYİ Partili Kazım Yücel tarafından tepkiyle karşılandı.
‘TALEP EDİLEN BÜTÇEYLE OLAĞANÜSTÜ BİR PROJE GÖREMEDİK’
Yücel, Kocasinan Belediyesi’ne verilen 730 milyon ek bütçenin büyük bir rakam olduğunu belirterek, “Tabi ki biz belediyemizin bütçelerinin satışlardan olduğunu bilen bir meclis üyesiyiz. 450 milyon liradan belki 50-100 milyon lirası devlet kaynağıdır. Geri kalan kısmı da belediyenin ürettiği arsaları satarak elde edip hizmet etmek için harcadığı paralardır diye biliyoruz. Bugüne kadar 3 buçuk yıl içerisinde başkanımızın hiçbir satışına engel olmadık. Ancak şuna emin olun ihale yapılan satışlarda elimizi kaldırdık çünkü biz sayın başkanın Kocasinan’a hizmet etmesini istiyoruz. Yapacağı hizmetlerin de buralardan geleceğini çok iyi bilen biriyiz. Bu anlamda itiraz etmiyoruz, etmeyeceğiz. Ancak 2020 yılında Kocasinan Belediyesi’nin bütçesi 325 milyon, 2021 yılında 300 milyon, 2022 yılında ise 450 milyon. Normaldir. Tam da Covid-19 atlatılan bir Kayseri’de daha farklı bir bütçe talep edebilirdi biz buna destek verirdik. Fakat 300 milyon bütçeyi bu sene 450 milyon yaptığında biz neyi anlıyoruz; enflasyonist bir ülkedeyiz, bir artış olacak bir önceki yılın bütçesine göre de bir farklılık olacak onu da 450 olarak ön gördü demiştik. 450 milyon olan bu bütçe yeterli olmamış, yarısı harcanmış ve 6 aylık kalan sürede bu paranın yetmeyeceği, yapacağı hizmetlerle ilgili yetersiz olduğu kanaati oluşmuş. Biz de haliyle sorduk, bununla ilgili ne yapılacak diye. Ancak biz olağan üstü bir proje görmedik. Bütçenizin 1 buçuk katı kadar bütçe talep edecekseniz olağanüstü bir şey olması gerekiyor. Kocasinan’a bu bütçe verildiğinde neredeyse Büyükşehir Belediye bütçesine yaklaşmış olacak” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default