91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve yakalama emri bulunan 15 kişi gözaltına alındı. Hakkında hüküm bulunan 10 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık suçlarıyla mücadele kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve yakalanma emri bulunan kişilerin yakalanmasına yönelik ‘Bayram Öncesi Şafak Operasyonu’ düzenlendi. Bu kapsamda 15 farklı adreste 34 ekip ve 88 personelin katılımı ile operasyonlar düzenlendi.

Yapılan operasyonlarda , hakkında ‘Bina içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 19 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ve Bahçelievler mahallesinde bir ikamette meydana gelen 800 bin TL değerinde çelik kasa hırsızlığı olayının firari şüphelisi olarak aranan Ç.T., hakkında ‘bina içerisinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 19 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Germir Mahallesi’nde meydana gelen Evden Hırsızlık, Mala Zarar Verme, Gültepe Mahallesi’nde meydana gelen Evden Hırsızlık, Mala Zarar Verme olaylarının firari şüphelisi olarak aranan S. Y., hakkında ‘silahla kendisini tanınmayacak bir hale koyması ve yol kesmek suretiyle yağma’’ suçundan 15 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.K., hakkında ‘bina içerisinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık ve hırsızlık’ suçundan 11 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.Ç., Hakkında ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma’ suçundan 10 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.İ.Ç., hakkında ‘herkesin girebileceği yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık’ suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Argıncık Mahallesi’nde meydana gelen Açıktan Hırsızlık olayının firarisi K. B., hakkında ‘adet gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında hırsızlık’ suçundan 6 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Fevzioglu Mahallesi’nde meydana gelen Açıktan Hırsızlık olayının firari şüphelisi olarak aranan M. B., hakkında ‘herkesin girebileceği yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık’ suçundan 5 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan B. A., hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.R, hakkında ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 4 yıl 8 ay 7 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve Bursa ilinde meydana gelen ‘Çocuğun Cinsel İstismarı’ suçundan firar olarak aranan A. C. T., ve hakkında ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 1 ay yakalanma emri bulunan yabancı uyruklu M.S. ile birlikte çeşitli suçlarla aranan toplam 15 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

Yakalanan 5 şüpheli adliyedeki işlemlerinin ardında serbest bırakılırken, 10 hükümlü ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından Gültepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default