91.8 Radyo Radar


Gezici Radar Dadaloğlu Festivalinde

Tekden Hastanesi’nin sunduğu Gezici Radar programının bu haftaki bölümünde Avşar geleneği olan birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve dayanışmanın sembolü Kayseri ilinin Tomarza ilçesinde Dadaloğlu Festivalindeyiz

Ünlü halk ozanı Dadaloğlu, Tomarza ilçesinde Dadaloğlu Şenlik Alanı’nda düzenlenen Dadaloğlu Şenliği programına katıldık. Dadaloğlu Şenlik alanında Spor A.Ş tarafından kurulmuş çocuklar ve yetişkinler için oyun alanları bulunmakta. Bizde oyun alanlarının sırasında yerimiz alıp festivalin tadını çıkarmaya başladık. Daha sonra bir çadır gölgesine sığınıp Erhan ağabeyle sohbet edip Dadaloğlu’nu andık.

Festival dediğimiz zaman aklımıza gelen olmazsa olmaz yiyeceklerden biri pilavdır. Bizde bu muhteşem Avşar pilavının tadına bakıp Oğuz Boyları Derneği Başkanı Öcal Aslankaya ile etkinlik hakkında konuştuk.

Şenlik kapsamında Aşık Gulfani ve Uğur Işılak’ta sahne aldı. Büyük bir coşkuyla şarkılara eşlik edip festivali tadını çıkardık. Bu keyifli yolculuğumuzda bize eşlik eden tüm takipçilerimize iyi seyirler dileriz.

 Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default