91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ‘Necmettin Erbakan’ın söylediklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı’ iddiaları hakkında, “Sadece Taksim’e cami yapmakla Ayasofya’yı açmakla milli görüşün hedeflerine ulaşıldı, Erbakan hocanın hedeflerine ulaşıldı denilmesi elbette ki mümkün değil” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan KayseRadar ve Radyo Radar’dan canlı olarak yayınlanan ‘Gündem Kayseri’ programına konuk oldu. Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını cevaplayan Erbakan, ‘Necmettin Erbakan’ın söylediklerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı’ iddiaları hakkında konuştu. Devletin 2’nci geliri olarak, milletin varlıklarının, arazilerinin ve fabrikalarının satıldığını söyleyen Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan Hocanın sanayi hamlesindeki oluşturduğu bütün sanayi tesislerinin, Türk Telekom’un ve Şeker Fabrikalarının satıldığını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erbakan Hoca’nın hedeflerine ulaşıldı denilmesinin mümkün olmadığını söyleyen Fatih Erbakan, “Taksim Camisinin yapılması, Ayasofya’nın açılması, inanç özgürlüğünün sağlanması, askeri vesayetin ortadan kaldırılması, milletin inancıyla kavgalı bir devlet yapısından milletin inancıyla barışık bir devlet yapısına geçilmesi, Başörtülü valilerin, büyükelçilerin, bakanların olması tabi ki güzel şeyler ama işimiz sadece inanç özgürlüğü, sadece imam hatipleri açmak sadece Kur’an kurslarını açmak değil. Burada birde paylaşımda ve yönetimde adalet meselesi var. Zengini daha zengin fakiri daha fakir yaptılar. Borç, faiz, zam, vergi ekonomisiyle kaynakları faize, imtiyazlı holdinglere ve israfa aktardılar. Borçlanarak devletin varlıklarını satıp, yok ederek ve milletin zamla, vergiyle suyunu çıkararak imkan bulmanın peşinde gittiler. Ve böyle olunca zengin daha zengin fakir daha fakir oldu. Erbakan hocanın projesi Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, havaalanları yapıldı. Bunlar Erbakan Hocanın projesiydi ama Erbakan Hoca 95 milyon dolarlık bir tüneli, 1 milyar 300 milyon dolara yaptırın, 13 hastaneyi 57 hastane parasına yaptırın. Bunun parasını da borç olarak bulun, ülkeyi borca sokun şeklinde bir proje ortaya koymadı. Bunlar 95 milyon dolarsa o fiyata yapılır ve aynı zamanda kendi ürettiğimiz kaynak paketleriyle kendi kaynağımızla yapılır. Yönetimde ve paylaşımda adalet yok. Sadece inanç özgürlüğüyle, Taksim’e cami yapmakla ve Ayasofya’yı açmakla milli görüşün hedeflerine ulaşıldı, Erbakan hocanın hedeflerine ulaşıldı denilmesi elbette ki mümkün değil. Bunu her fırsatta ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default