91.8 Radyo Radar


 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de Erciyes Bulvarı’nı Talas Bulvarı’na bağlayan 4,7 kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki yolun kullanıma açılması çalışmaları tamamlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin ulaşım ağını arttırmak, daha konforlu bir ulaşım sunabilmek için Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve Erciyes Bulvarı’nı Talas Bulvarı’na bağlayacak olan yaklaşık 4,7 kilometre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki yolun kullanıma açılması çalışmaları tamamlandı.

‘15 BİN TON ASFALT SERİMİ YAPILDI’

Kentin ulaşım ağını genişleterek vatandaşlara daha konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı sunmak üzere çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yapılan çalışmalarda, imar uygulaması yapılarak temizlenen alanlarda yol güzergâhı üzerinde bulunan yapıların ve eklentilerin enkaz kamulaştırma çalışmaları yapılarak yol platformunun açıldığını söyledi.

Erenköy Bulvarı’nın Komando Caddesi ile Talas Bulvarı arasında kalan kısımda alt yapı ve asfaltlama çalışmaları sonrası yol çizgilerinin de çekildiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Erciyes Bulvarı’nı Talas Bulvarı’na bağladık. Büyükşehir’in fedakâr ekipleri tarafından, 750 metrelik son etapla birlikte yol üzerinde toplam 15 bin ton asfalt serimi yapıldı. Ardından yol çizgileri de çekilerek, çalışmalarımız tamamlandı” şeklinde konuştu.

Büyükkılıç, kentte daha emniyetli, daha konforlu ve daha kısa yollar için çalışacaklarını ifade ederek, emeği geçen tüm ekibe teşekkür etti.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default