91.8 Radyo Radar

[ad_1]

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündemi değerlendirdi.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dar gelirlilere iki yeni destek için çalışmaların tamamlandığını ve yakında açıklanacağını duyurdu.
Bakan Nebati, “Yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,3’lük büyüme gerçekleşti, ikinci çeyrekte bunun da üzerinde bir büyüme bekliyoruz” dedi.
Nebati, Türkiye’nin cari açığı karşılama noktasında sıkıntı yaşamayacağını da vurguladı.
“Torba yasada bunların tamamını çözmüş olacağız”
Nebati KYK borçlarıyla ilgili:”Ekimde Meclis açılır açılmaz torba yasamız olacak. Bu ve buna benzer alanlar da dahil olmak üzere torba yasada bunların tamamını çözmüş olacağız.”
“Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini gerçekleştireceğiz”
“Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini gerçekleştireceğiz. Bununla beraber bizde Kredi Garanti Fonu (KGF) üzerinde konut alımını, daha doğrusu üretiminde önemli desteklerimizi daha önce verdik bundan sonrada vermeye devam edeceğiz.”
“Dar gelirlilere iki yeni destek için çalışmalar tamamlandı”
“Bir de ilgili bakanlıklarımızla dar gelirlilerimizin sıkıntılı olarak yaşadıkları alanlarda çok önemli 2 projemiz var. Bu projenin gerçekleştirilmesinde son çalışmalarımızı ilgili bakanlarımızla gerçekleştirdik. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımızla kabinede son rötuşlar yapıldıktan sonra önümüzde süreçte açıklanması noktasında çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.”
‘Zincir marketlerden de uygun indirimleri bekliyoruz’
“Belirlenmiş olan kalemlerle diğer büyük firmaların da, marketlerin de zincirlerin de bu kalemlerde uygun şekilde adım atması bizim en büyük beklentimiz.”
“Enflasyonla mücadele sürecek”
“Aralıktan itibaren baz etkisiyle başlayacak olan sert düşüş trendi 2023’ü kapsayacak, bunu iddialı şekilde söyleyebilirim. Bütçeden taviz vermeden enflasyonla mücadelemizi aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.”

 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default