91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA)- Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), kredi alan öğrencilerin faizli geri ödemelerinin faizini kaldırdı. CHP’li Özer konu hakkında, ‘CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete baskı yaparak öğrencileri faizli borçtan kurtardı’ dedi.

Üniversite öğrencilerinin KYK’dan aldığı kredileri, faizli şekilde geri ödemelerine neden olan sorun sosyal medyada yoğun tepki görmüştü. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üniversite mezunu öğrencilere, ‘kredilerinizi ödemeyin biz iktidara geldiğimizde faizinizi sileceğiz’ açıklamasının ardından sosyal medyada gündem olmuştu. Alınan kararla birlikte, kredi ödemesi olan öğrenciler, kredi faizi kalkmış halde sadece aldığı ham parayı ödeyecek.

Konuyla ilgili konuşan CHP Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun baskısı sayesinde öğrencilerin büyük bir yükten kurtulduğunu belirtti. Özer, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öğrencilerin devlete olan faizli KYK kredi borçlarını faiz kısmını biz iktidar olduğumuzda tamamen sileceğiz sadece ana para borcunu alacağız demişti. Ve yaklaşık bir haftadır da hükümete Ak Parti’ye baskı yaptı ve nihayet hükümet, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tavsiyesini yerine getirmek zorunda kaldı. Kaç gündür de zaten Twitter’da ve Türkiye’de gündem olmuştu. Tüm Türkiye’den hiçbir siyasi parti gözetmeksizin bütün siyasi fraksiyonlara sahip gençler, biz bu kadar borcu, faizi ödeyemeyiz bu kadar faiz anca tefeci faizi olur demişlerdi. Bu şekilde bir kampanya yapılmıştı. Zaten dikkat ederseniz. Daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu tarafından emeklilere bayram ikramiyesi vereceğiz iktidara geldiğimizde demişti Kemal Bey. Ve bu tavsiyesi de yerine getirildi, hemen emeklilere de ikramiye verildi yılda iki defa. Kemal Kılıçdaroğlu, bu konuda da gençlerin sesini duyarak hükümete baskı yaptı. Siz yapmazsanız biz yapacağız hatta gençler hiçbir kredinizin faizini ödemeyin, biz geldiğimizde hepsini sileceğiz diye sosyal medyadan açıklamalar yapmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde Türk öğrencileri ciddi bir kazanım elde etti. Ve Kayseri halkı adına da Genel Başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Her şey çok güzel olacak diyoruz” dedi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default