91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP rozeti taktığı Bünyan’ın Yavuz Selim Mahallesi muhtarının MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u ve AK Parti’yi ziyaret ederek rozet takılacağını son anda öğrendiğini söylemesi üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan açıklama geldi. Arık, “Kardeşi Bünyan Belediyesi’nde çalışan bir kadın muhtarımızın kardeşine baskı kurarak ayağına çağırıp kurmaca bir video çekiyorlar. Baskıyla korkuyla zulümle muhtarlarımızı yıldıramayacaklar ve sonuna kadar da biz bu muhtarlarımızın yanındayız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP rozeti taktığı Bünyan’ın Yavuz Selim Mahallesi muhtarının MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u ve AK Partiyi ziyaret ederek rozet takılacağını son anda öğrendiğini söylemesi üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’tan açıklama geldi. Bugün ki ittifakın büyük bir panik içerisinde olduğunu söyleyen Arık, “Çünkü dağılıyorlar. Türkiye ekonomiden sağlığa, sağlıktan eğitime, eğitimden dış politikaya, adalette baktığınız zaman küme düşmüş durumda. Türkiye uçurumun eşiğinde. İşte bütün bu durumları gören vatandaşımız bu şer ittifakından, AKP’den ve varlığını AKP’ye borçlu bulan MHP’den dağılma noktasına gelmiştir. Büyük bir kopuş var. AKP ve MHP’de büyük bir ayrılış var. Artık vatandaşlarımız gerçeği çok net görüyorlar. Artık vatandaşlarımız bu cumhur ittifakını, şer ittifakını, bu koltuk ittifakını milleti fakir fukara edebiyatıyla kandırıldığını ve kendilerinin halkın fakirleşirken kendilerinin zenginleştiğini çok iyi görüyorlar. Hatırlayınız bundan 2 ay önce genel başkan yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı beyin katılımıyla 750 vatandaşımız partimize üye oldular. Rozetlerini birlikte taktık. Arkasından AKP’nin Kayseri’de gerçekleştirdiği başarısız miting. Fiyaskoyla sonuçlanan, toplama miting. Ve arkasından da 57 muhtarımız CHP’ye üye oldu. Bu üyelik rozetini de CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı deyince büyük bir panik başladı. Ne yapacaklarını şaşırdılar sağa sola saldırmaya başladılar. Artık kaleleri olarak gördükleri kaleleri yıktık. Ve bunu gören AKP de onun küçük ortağı olan MHP de büyük telaş başladı” şeklinde konuştu.

‘DEMOKRASİYİ HAZMEDECEKSİNİZ’
CHP’ye 57 muhtarın üye olması sonrasında AK Parti İl Başkanının kendisini aradığını ifade eden Arık, “AKP’nin İl Başkanı sabahın köründe beni arıyor. Ya sayın milletvekili 57 muhtarınız üye olmuş patinize. Bunların 14 ü de bizden istifa etmiş. Evet 14 ü de AKP’den istifa etti. 1 tanesinde MHP’den istifa etti. Siz bu 57 muhtarı nasıl üye yaptınız? Ve tek tek fotoğraf karesinden bu muhtarların kimler olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Kimler bu muhtarlar kaleleri gitmiş ellerinden gidiyor. Büyük baskı var. Muhtarların telefonlarına çıkmayan muhtarlara randevu vermeyen Büyükşehir Belediye Başkanlarından tutun İlçe Belediye Başkanlarına kadar muhtarları aramaya başladılar. Arkadaş demokrasiyi hazmedeceksiniz. Demokrasinin güzelliğidir bu. Biz AKP’ye üye olmuş muhtarlara niçin üye oldunuz diye soruyor muyuz, sormayız hür iradesidir. Kime hangi partiye üye olursa gider oraya üye olur. Şunu çok net olarak biliyorum ki bugün 57 muhtarımız üye oldu ki ıslak imzaları da burada. Eğer bu baskı olmasa bu zulüm olmasa iktidarın zorbalığı olmasa 57 değil 570 muhtarımız üye olacak. Kayseri’de bunların kimyasını bozduk bozmaya da devam edeceğiz. Şimdi çok üzüldüm MHP’nin küçük ortağı milletvekili bir kadın muhtarımızı ve kardeşi Bünyan belediyesinde çalışan bir kadın muhtarımızın kardeşine baskı kuraraktan al ablanı getir dedirterekten ayağına çağırılıyor. Orada kurmaca bir video çekiliyor ve partimizin üyesi olmadığı söyletiliyor. Ben muhtarımızı anlıyorum saygı duymaya çalışıyorum ve utanmasın o muhtarımız onu o duruma düşürenler utansın. Bütün muhtarlarımızın kendi hür iradeleriyle özgür iradeleriyle gelip bizim partilerimize üye olmuştur. Biz AKP değiliz bakın onlar kimlik bilgilerini geçirdikleri ya da kişisel verilerini eline geçirdikleri herkesi üye yaptılar. Benim il disiplin kurumu üyemi partilerinin üyesi olarak gösterdiler. Bize herkes hür iradesiyle gelir kendi üyeliklerini yaptırırlar. Biz MHP de değiliz böyle zorbalıkla şiddetle baskıyla ya da insanları ayağımıza çağıraraktan onların imzalarını inkar etme noktasına gelmeyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Partimize üye olsun olmasın bütün muhtarlarımızın başımızın üzerinde yeri var ve her muhtarlarımızın sorunlarıyla birebir ilgileneceğiz” diye konuştu.

‘İKTİDARDA OLDUĞU KADAR MUHALEFETLE DE BİRLİKTE OLSUN’
Vali Gökmen Çiçek’in de muhtarlar üzerinden baskı kurduğuna dair söylemlerin kendilerine iletildiğini söyleyen Arık, “Sayın valim kötü kokular geliyor. Sizin de bu muhtarların üzerine baskı kurduğunuza dair söylemler bize geliyor. Sizin sanki bir Belediye Başkanının özel kalem müdürü gibi sürekli onun peşinde dolaştığınız bize geliyor. Buradan bir sözümde Valiye, bizim iktidarımızda hiçbir zaman Valiler iktidarın peşinde koşmayacak, Vali devletin Valisi olacak. Az bir süre kaldı, bunlar gidecek ve Türkiye fabrika ayarlarına geri dönecek. İktidar öyle bir konuma gelmiş ki devletin korumalığında esnafı gezebiliyor. Valinin korumalığında vatandaşın içine çıkabiliyor. Vali varsa vatandaşla tokalaşabiliyor. Vali Bey’i yarın ben Tomarza’ya davet ediyorum. Ben de bu ilin milletvekiliyim beraber sorunları izleyelim, şeref duyarım. Yarın 11 de Tomarza’dayım buyursun gelsin iktidarda olduğu kadar muhalefetle de birlikte olsun. Devletin valisinden bizim beklentimiz budur” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default