91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında önemli kararlar alındı. Senegal’de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Harekât Şube Müdürü Hayrettin Eren ile bazı hayatını kaybeden kişilerin isimlerinin Kayseri’de uygun görülen yollara adlarının verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda ayrıca çok sayıda ilçe belediyesine ek bütçe verilmesi de gündeme geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Mecliste 27 asıl, 27 ek olmak üzere toplam 54 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

Gündem maddeleri arasında yer alan ve Senegal’de geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi Başkanlığı Özel Harekât Şube Müdürü Hayrettin Eren’in isminin Büyükşehir Belediyesi veya Bünyan Belediyesi sınırlarında uygun olan bir caddeye verilmesi talebi görüşüldü. Komisyona gönderilecek talep, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca, hayatlarını kaybeden Atletizm İl Temsilcisi Yüksel Güngören, Kayseri Gençlik ve Spor eski Şube Müdürü Halim Demir Hidayetoğlu, Kayseri Maarif Müfettişi Hamdi Şakar’ın da isimlerinin kentte uygun görülecek bir caddeye verilmesi talebi hususunda hazırlanan Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyon Raporu görüşüldü. Raporlar ayrı ayrı, oy birliği ile kabul edildi.

Mecliste, Kayseri Valiliği, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü KAYDEM (Kayseri Değerler Eğitimi Merkezi) ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Kayseri İl Müftülüğü ve Eğitime Destek Platformu arasında imzalanan Erdemlerimizle Varız (Er-Va) Projesi İş Birliği Protokolü’nün onaylanması talebi görüşüldü. Talep oy birliği ile kabul edildi.

AKKIŞLA, YAHYALI, TALAS, DEVELİ, PINARBAŞI VE MELİKGAZİ’YE EK BÜTÇE

Mecliste ayrıca, Akkışla Belediyesi’ne 5 milyon TL, Yahyalı Belediyesi’ne 18 milyon 500 bin TL, Talas Belediyesi’ne 42 milyon TL, Develi Belediyesi’ne 58 milyon TL, Pınarbaşı Belediyesi’ne 40 milyon TL ve Melikgazi Belediyesi’ne 340 milyon TL ek bütçe verilmesi talebi de görüşüldü. Taleplerin, ilgili Plan Bütçe Komisyonu’na gitmesi konusu meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • https://live.radyoradar.com/default