91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi, Sarıoğlan Belediyesi ve KASKİ’nin yanı sıra Develi Belediye Spor Kulübü ve Pınarbaşı Belediye Spor Kulübü’ne ek bütçe verilmesi karara bağlandı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2022 Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında yapıldı. Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 46 asıl, 23 ek olmak üzere toplam 69 gündem maddesi meclis üyeleri tarafından müzakere edilerek karara bağlandı.
‘BÜYÜKŞEHİR’E 1 MİLYAR 500 MİLYON LİRALIK EK BÜTÇE’
Meclis toplantısında, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine ilave olarak 1 milyar 500 milyon liralık ek bütçe talebi meclise taşındı. Gündem maddeleri arasında yer alan talep oy çokluğuyla kabul edildi.
‘SARIOĞLAN BELEDİYESİ’NE 27 MİLYON 800 BİN LİRALIK EK BÜTÇE’
Ayrıca mecliste, Sarıoğlan Belediyesi’ne 27 milyon 800 bin lira ek bütçe verilmesi talebi de görüşüldü. Talep, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.
‘HACILAR VE BÜNYAN BELEDİYESİ’NE EK BÜTÇE’
Yine Bünyan Belediyesi’ne de 32 milyon 942 bin lira, Hacılar Belediyesi’ne 58 milyon lira ek bütçe verilmesi talepleri gündeme geldi. Ek bütçe talepleri meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.
‘KASKİ’YE 336 MİLYON TL EK BÜTÇE’
Öte yandan KASKİ Genel Müdürlüğü’ne 336 milyon lira ek bütçe verilmesi talebi de meclis üyelerince görüşülerek, talep oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default