91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’ne verilen 1,5 milyar TL’lik ek bütçe konusuna ilişkin açıklama yaptı. Büyükkılıç, “Amacımız insanların ihtiyacına cevap vermek, amacımız insaflı ve israfa fırsat vermeyen bir yönetim anlayışıyla hizmet etmek” dedi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda, Büyükşehir Belediyesi’ne 1,5 milyar ek bütçe verildi. Verilen ek bütçe hakkında açıklama yapan Büyükkılıç, insanların konforunu arttırmak, ihtiyaçlarına cevap vermek, sosyal içerikli projeleri hayata geçirmek gibi amaçlar doğrultusunda ek bütçe kararı aldıklarını söyledi. Büyükkılıç, “Amacımız bütçemizi revize etmek suretiyle günün koşullarına uyarlamak, projelerimizi birer birer, gerek il merkezinde gerekse taşrada hayata geçirmek. İnsanların konforunu arttırmak, ihtiyaçlarına cevap vermek, sosyal içerikli projelerimiz hayata geçirmek gibi. O açıdan karşılığı olan bir bütçe. Daha önce 1 milyar demiştik. Bu arada hem kaynaklarımızı gözden geçirdik, hem projelerimizi revize ettik ve 1,5 milyardan aşağı olmaz dedik. 1,5 milyar olarak da meclisimizden geçti. Ben değerli meclis üyelerimize, hepsine teşekkür ediyorum. Zaten 2021’deki bütçemiz yüzde 98 gerçekleşmişti. Bunlar önemli rakamlar. Ben yılların belediye başkanıyım. Yüzde 98’lere ulaşan bir bütçe oranı, gerçekleşen bütçe oranı kolay kolay görünmez. Aynı zamanda bir başka güzelliği yine zaman zaman kamuoyuna da bilgi arz ettik, 30 tane büyükşehir içerisinde yatırımlara en çok pay ayıran birinci büyükşehiriz” şeklinde konuştu.

‘GEREKSİZ YERE KAYNAKLARIMIZI SAVURMAYIZ’
Gereksiz yere kaynakları savurmadıklarını, insaflı ve israfsız bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Amacımız insanların ihtiyacına cevap vermek, amacımız insaflı ve israfa fırsat vermeyen bir yönetim anlayışıyla hizmet etmek. Bizdeki mantık budur, gereksiz yere kaynaklarımızı savurmayız. Çünkü hakikaten kamu hakkını, yetim hakkını, kul hakkını gözeten bir yönetim anlayışı sergilemek bizim olmazsa olmazımız. Bizim inancımızdan, kültürümüzden kaynaklanan bir yaklaşım. O açıdan 1,5 milyar gibi bir ek bütçe ve yine sağ olsun ilçe belediyelerimiz de kendi imkânlarını revize etmek suretiyle, gözden geçirmek suretiyle, projelerini insanların ihtiyacına cevap verecek şekilde hayata geçirmek için gerek kendilerini bütçeleri ile gerekse bizim bütçelerle bu anlayış içerisinde onlar da ek bütçeler hayata geçirecek” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne de 336 milyon TL’lik ek bütçe geldiğini ve büyük olasılıkla 2022 yılında toplam 5 milyar TL’ye varan bir kaynak aktarımı yaşanacağını açıkladı. Büyükkılıç, “İnşallah onlar da tabi insanların, gerek altyapı bağlamında gerek su konuları ile ilgili ihtiyaçlarını giderme yönünde bunların hepsiyle ilgili bütçelerimizi, kaynaklarımızı yeniden gözden geçirmek suretiyle, imkânlarımız dâhilinde hepsinin ihtiyaçlarını karşılamak görevimiz. Şirketlerimiz ayrıca, ilçe belediyelerimiz ayrıca, sonuç itibariyle şöyle toparladığımızda, 5 milyar TL’ye varan 2022’de büyük olasılıkla bir yatırımlar, harcamalar, kaynak aktarımı söz konusu olacak” diye konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default