91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak, “Sevinçler paylaşarak büyür, sıkıntılar da paylaşarak azalır. Allah, birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi

Kayseri Valiliği Kurban Bayramı dolayısıyla Yatırım ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOB) bayramlaşma töreni düzenledi. Düzenlenen bayramlaşma programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki dönem bakanlarından Taner Yıldız, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, AK Parti Kayseri İl Başkan Yardımcısı Fatih Üzüm, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçe belediye başkanları, üniversite rektörleri, şehir protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Cenab-ı Allah’a şükrederek bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sevinçler paylaşarak büyür, sıkıntılar da paylaşarak azalır. Allah, birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Kayserili hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını tebrik ediyorum. Belediyecilik anlayışı ile bu bayramda hizmet boyutu olduğu için atıkların rastgele yere atılmamasını, trafik kurallarına uyulmasını da buradan tavsiye ediyorum. Kurbanlarımızı kesim merkezlerimizde kesilmesini, rast gele yerlerde kesim yapılmamasını, belediyemizin bu anlamda gerekli hizmetleri hazırladığını hatırlatıyorum. Mezarlık ziyaretleri için gerekli ortamların oluşturulduğunu, ulaşım imkânının sağlandığını paylaşıyor, insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Kayseri’de ilk bayramı yaşayacak olmanın heyecanını yaşadığını söyleyen Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise şehri karış karış gezdiğini ve Kayserililerle buluştuğunu belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, böyle günlerin birliğe, beraberliğe katkıda bulunmasına vesile olacağını ifade ederek, “Allah nice bayramlara huzurla, sıcak yuvamıza ve yurdumuza ulaştırsın, Cenab-ı Hak bu milleti korusun” dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar önceki dönem bakanlarından Taner Yıldız ise Kayserililerin bayramlarını tebrik ederek, zulüm gören Müslümanlar üzerindeki zulmün kalkması için dua ettiklerini, bütün sevinçlerin paylaşıldığı nice bayramlara ulaşılmasını temenni ederken, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ile İsmail Emrah Karayel de yaptıkları konuşmada, tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ettiler.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default