91.8 Radyo Radar

[ad_1]


KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için çalıştıklarını belirterek bu kapsamda bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından organize edilen Kayseri Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim, İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun ile Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Kayseri’deki doğal, tarihi ve kültürel değerleri ön plana çıkarmak için kentteki tüm kurum ve kuruluşlarla el ele verip çalıştıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Kayseri’yi Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri yapmak ve kentin doğal, tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak için tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalıştıklarını söyledi. Büyükkılıç, “Bu doğrultuda ajansımız aracılığı ile Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, Türkiye Turizm ve Tanıtım Geliştirme Ajansı Genel Müdürü Yalçın Lokmanhekim ve turizm ile ilgili tüm paydaşlarımızla birlikte şehrimizin tanıtımı için yapacağımız çalışmaları değerlendirme adına çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. 6 bin yıllık kadim geçmişi ve sahip olduğu turizm potansiyeli ile şehrimizi bir turizm merkezi yapma gayretindeyiz. Kayseri inşallah bir turizm merkezi olacak” şeklinde konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default