91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA)- Kurban Pazarında kurban satışları devam ediyor. Bayrama bir hafta kala satışların yetersiz olduğunu söyleyen besici Metin Kaymaz, kurban pazarı koşullarında ciddi sıkıntıların olduğunu dile getirdi.

Kayseri Erkilet’te kurulan kurban pazarında satışlar devam ediyor. Kurban satışı yapan Besici Metin Kaymaz, Pazar alanında sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Kaymaz, “Bundan yaklaşık 14 sene önce ilk Oymaağaç Pazarı açıldığında bize misafirhane ve duş kabini yapılacağı, güvenlik görevlisi bulundurulacağı söylendi. Yıl 2022 oldu maalesef bunlardan eser yok. Burada son 1 hafta gördüğünüz gibi kireçle 5, 10 metrelik alan çizip veriyorlar. Yemek yiyebileceğimiz, çay içebileceğimiz bir yer yok. Hijyen sağlanmıyor, bunu hak etmiyoruz. Kayseri de sabit bir pazar veya borsa kurulsun. Bizde buradaki besicilerle yarışabilecek konuma gelelim. Gerekirse 1250 lira yerine 20 bin lira verelim. Ve üretici olarak ayakta kalalım. Aksi taktirde bu girdi maliyetlerinden et fiyatlarını aşağı çekemeyiz, biz nasıl çekelim, nasıl ayakta durabiliriz” dedi.

‘GEÇEN YILKİ ÜRETİCİLER BU YIL SATIŞ YAPMIYOR’
Geçen yıl kurban satışı yapan besicilerin çoğunun bu yıl gelmediğini belirten Kaymaz, çadır sayılarının 60’a kadar düştüğünü söyledi. Kaymaz, “Geçen sene ki çoğu üretici bu pazar da yok. Bu ülkemiz için bir getiri değil, bir götürüdür. Üretici desteklenmezse maalesef dışarıya mahkûm kalacağız. Oda bizlere sıkıntı olur. Seneye belki bende olmayacağım, bir başka arkadaşımda olmayacak. O yüzden pazarımızın son bir hafta veya iki hafta kala değil, kırk gün önce açılmasını istiyoruz. Sabit bir pazar olmasını istiyoruz, buradan tüm yetkililere sesimizi duyurun. Bir an önce pazarımızı açın. Son gün ben bankayı mı, taksiti mi, tarım kredisini mi, yem fiyatlarını mı düşüneyim? Gerçekten yazık günah bizlere” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default