91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaklaşık maliyeti 17 milyon 500 bin lira olan ve yapımı tamamlanan Orgeneral Eşref Bitlis Bulvarı ile Hulusi Akar Bulvarı’nın kesiştiği katlı kavşağı yerinde inceledi.

Yapımı tamamlanan Orgeneral Eşref Bitlis Bulvarı ile Hulusi Akar Bulvarı’nın kesiştiği katlı kavşağı yerinde inceleyen Kayseri Büyükşehir Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaklaşık maliyeti 17 milyon 500 bin lira değerinde katlı kavşak hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve Fen İşleri Daire Başkanı Yasin Harmancı’dan son durum hakkında bilgi aldı.
Trafiğin akıcılığını sağlamak amacıyla yapılan katlı kavşak hakkında bilgi veren Büyükkılıç, “Sivas Caddemizden Eşref Bitlis Bulvarı güzergâhı olarak bilinen Mustafa Şimşek Bulvarı’nı kesip geçen yolumuz alt geçidin tamamlanmasıyla trafiğe açılmış oldu. Buradan devam ettiğimizde üniversitemize ve aynı zamanda Hulusi Akar Bulvarı’na ve yine Talas’a Mevlana Mahallesi’ne gidecek şekilde trafiği rahatlatmış olduk. Biz trafiği rahatlatmak amacıyla kısa sürede açtık ve hayata geçirdik. Dikkatli bir şekilde kullanırsak inşallah bir kazaya, belaya da sebebiyet vermeden, böylece bir hizmeti daha paylaşmış oluruz. Emeği geçenlere, yüklenici firmamıza teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki bu güzergâhımız alt geçidiyle beraber 17 buçuk milyon TL’ye mal olmuş durumda. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

KATLI KAVŞAK PROJESİ
Yapımı tamamlanan katlı kavşak ile Mustafa Şimşek Bulvarı’ndan gelip Eşref Bitlis Bulvarı’na, oradan da Talas istikametine devam edecek trafiğin akıcılığı amaçlandı. Kavşak sayesinde Sivas Caddesi ve Mustafa Şimşek Bulvarı’ndan gelen araçlar Aşık Veysel Bulvarı’na gelmeden Eşref Bitlis Bulvarı yönüne dönerek, alt geçitten Talas istikametine transit geçiş yapabilecek. Yoğun trafik hacmine sahip Aşık Veysel Bulvarı ve Hulusi Akar Bulvarındaki yoğunluğu alması öngörülen kavşak aynı zamanda bu bulvarlar üzerinde yapımı tamamlanan alt geçitleri tamamlayıcı nitelikte olurken, yapımı tamamlanan kavşaktan Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Bulvarı’na kadar olan 850 metre uzunluğunda ve 30 metre imar genişliğindeki yolda da çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 42 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğinde kapalı kesite sahip alt geçit ile yayaların karşıya güvenli geçiş yapabilmesi için yine aynı tüp içerisinde yaya geçidi ile 2 adet asansör yapılması planlandı. Yollarla birlikte toplam maliyeti yaklaşık 17 milyon 500 bin TL olan proje ile bölgenin ulaşım konforunun arttırılması hedeflendi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default