91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – AK Parti Kayseri Tanıtım Medya Birim Başkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir mitinginin fiyasko ile sonuçlandığını iddia etti.

AK Parti Kayseri Tanıtım Medya Birim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı CHP’nin 24 Temmuz Pazar günü gerçekleşen Balıkesir mitinginin fiyasko ile sonuçlandığını iddia edildi. Miting alanından katılımcıların nereden geldiklerine dair röportaj videosunun da servis edildiği açıklamada CHP Balıkesir mitingi için Türkiye’nin birçok şehrinden belediye araçları ile birlikte kendi rızaları olmamasına rağmen zorla belediye çalışanlarının Balıkesir’e getirildiği öne sürüldü.

AK Parti Kayseri Tanıtım Medya Birim Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “CHP kirli oyunlarıyla birçok şehirden işçileri miting alanına zorla getirilmesine rağmen Balıkesir’deki toplam kişi sayısı 12 bin kişiyi bile geçmedi. Öte yandan Kiralık Vekil Çetin Arık ise aslında kendisin ele veren çektiği asılsız görüntülerle Kayseri’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirmiş olduğu mitinge zorla işçilerin getirildiğini iddia etmişti. Fakat kendisinin de çektiği videolarda da görüldüğü üzere firmalardan çıkan otobüsler miting alanının tek yönde olmasına rağmen farklı farklı yönlere gitti. Bu videodan da anlaşılıyor ki mesaisi biten işçiler evlerine gitmek üzere otobüslerle farklı yönlere gidiyorlar. Kiralık vekil kendi yalanlarını bizzat kendisinin çektiği video ile yalanladı. Toplama ve zorlama bir mitingin asıl örneği olan Balıkesir’de çekilen videolarla birlikte birçok kişinin şehir dışından kalabalık gözükmek için Balıkesir’e getirildiği öğrenildi. Toplama ve zorlama mitingi yapan CHP’ye Cevabı ise Kayseri Halkı 70 binden fazla katılım ile vermiştir.”

AK Parti Kayseri Tanıtım Medya Birim Başkanlığı’ndan yapılan bu iddialar sonrası CHP tarafından ne açıklama yapılacağı merak edildi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default