91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – 6 kurumun işbirliğinde uygulanmak ve izlenmek üzere hazırlanan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı’ kapsamında 5 milyon erkeğe farkındalık eğitimi verilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı hazırlandı. Bu kapsamda kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalığın artırılması amacıyla “Kadına El Kal-Ka-Maz” mottosu adı altında hazırlanan broşürler, Kayseri kent meydanında vatandaşlara dağıtıldı. Etkinlikte ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik şiddet ile tacizi en aza indirmeyi amaçlayan Kadın Destek Uygulaması (KADES) programı hakkında da kadınlara bilgilendirme yapıldı.

Kent merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği, Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personelleri ile Büyükşehir Belediyesi Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, KADEM Temsilciliği, Kayseri Türk Kadınlar Birliği ve Kayseri Türk Anneler Derneği de destek verdi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default