91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK A.Ş. tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Türkiye Aşkına Sanat Sergisi” açılış töreni gerçekleştirildi.

Kayseri Kalesi içerisinde açılışı gerçekleşen sergiye Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşma gerçekleştiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “15 Temmuz hepimizin hafızasında bir dönüm noktasıydı. Birçok anıyı canlandırıyor. Ve ömür boyu da bizler, bizlerden sonra diğer kuşaklarda da unutulmayacak. 15 Temmuz bir yönüyle alçaklığın, ihanetin, bu memlekete içinden dış güçlerle birlikte özgürlüğüne el koymanın, kara bir gecenin adıydı. Ama bir yönüyle de Cumhur Başkanımızın önderliğinde, liderliğinde bir halkın, bir milletin tanklara silahlara her türlü güce karşı imanının kazandığı direnişin adıydı” dedi.
‘VATANI İÇİN GÖZÜNÜ KIRPMADAN ŞEHADETE YÜRÜYEN 251 VATANDAŞIMIZA TEKRAR MİNNETLE ANIYOR, GAZİLERİMİZE SIHHAT TEMENNİ EDİYORUM’
Başkan Büyükkılıç ise, “15 Temmuz’un 6’ncı yıldönümünde bu ülkeye ihanet eden şebekeye karşı ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, devletine sahip çıkan ülke insanları, en güzel örneği sergilemiştir; o ihanete karşı dimdik durmuştur. Sabahlara kadar nöbet tutan her birinize minnet duyuyor, teşekkür ediyor, Kayserili hemşehrilerim iyi ki varsınız. Kayseri’mizin dışında İstanbul ve Ankara’da tanklara karşı duranlar vardı, milletvekillerimiz gazi meclisimizi korumak için vardı. Ömer Halisdemir’lerin de vatan hainlerine karşı alnından sıktığı kurşunun bir dönüm noktası olduğunu da hepimiz biliyoruz. Vatanı için serdengeçen, gözünü kırpmadan şehadete yürüyen 251 vatandaşımızı tekrar minnetle anıyor, gazilerimize sağlık, sıhhat temenni ediyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü resmî programı içerisinde yer alan bu özel sergimizde KAYMEK eğitmenlerinin ve İlçe Sosyal Yaşam Merkezlerinde el sanatları eğitimi alan kursiyerlerin 23 el sanatı branşında icra ettikleri ve asaletimizi tarihi değerlerimizden aldığımızı gösteren 60 adet sanat eseri yer alıyor. Umuyorum ve inanıyorum ki buradaki çalışmaları gördüğünüzde, adeta ‘biriz, beraberiz, hep beraber Kayseri, Hep beraber Türkiye’yiz’ diyen anlayışı göreceksiniz” diye konuştu.
Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da, “15 Temmuz şehitlerimizi, vatanımızın bölünmezliği ve bütünlüğü için çarpışan bütün emniyet ve güvelik güçlerimizi bir kez daha burada anıyoruz. Gazilerimize sağlık, sıhhat, afiyet temenni ediyoruz. Sayın başkanım öncelikle teşekkür ediyoruz. Böyle bir etkinlikle hem görsel hem de sanat yönüyle vurgulamış olmak gerçekten Kayserimize yakışır bir hareket. Karşımızdaki tehlike muvaffak olması halinde çok büyük bir tehlikeydi. Ve vatanın bölünmesi için ve geleceğini karanlık bir noktaya gömmek için yapılan faaliyetlerdi. Hamdolsun milletimiz her tarafta siper oldu. Tespit edilen şehit sayısı ise 225 bin. Bu çok hassas bir sayı, Kayserimiz de hassasiyetini göstermiş oldu. Tabi ki biz doğruyu eğriyi ayırmasını bileceğiz. Her zaman hangi niyette olursa olsun bütün değerlerimize kasteden kim varsa onların karşısında olduğumuzu belirteceğiz. Hem dini hem milli hem de insani değerlerimiz açısından hiç biz zaman bu hassasiyetimizi kaybetmeyeceğiz. Bütün bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’un 6’ncı yılında Kayseri Kalesi içerisinde böyle bir faaliyeti vurgulamış olmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum. Herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” şeklinde konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default