91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nde 15 Temmuz Şehitler Sergisi için açılış töreni düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Erciyes Üniversitesi’nde bulunan 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nde 15 Temmuz Şehitler sergisinin açılış töreni düzenlendi. Yapılan törene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, Kayseri Müftüsü Yusuf Akkuş, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmaları öncesinde Kayseri Müftüsü Yusuf Akkuş tarafından dua edildi.

Tören öncesinde yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olduğunu fakat toplumda büyük etkiler bıraktığını dile getiren AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, “15 Temmuz hain darbe girişiminin başarısız olduğu kesindir, ama bununla alakalı toplumda bıraktığı tahribat sosyolojik testlerle araştırılmaya devam edilecek. İnsanların birbirinden şüphe ettiği, birbirine güvenmediği bir döneme girdik. Biz 15 Temmuz sonrası tanıştığımız herhangi birinden şüphe duymaya başladık. Bu bir millete yapılabilecek en kötü şeydir” ifadelerini kullandı.

Vali Gökmen Çiçek yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnen Türk milletinin tüm dünyaya örnek olduğunu vurguladı. Çiçek, “15 Temmuz öncesinde haberler duyardık. İstenmeyen iktidarların darbeyle düşerek yeni kişilerin geldiğini televizyondan izlerdik. Ama 15 Temmuz’ da Türkiye’de öyle bir şey oldu ki tüm dünyaya örnek olduk. Darbeye karşı inanılmaz bir direniş oldu. Uçakların, tankların karşısında korkmadan yürüyen insanlarımızın resmi yayıldı. Ve dünyadaki birçok darbe girişiminde diğer ülkelere, milletlere örnek olduk. Sadece egemen ya da emperyalist güçler istedi diye dünyanın değişmeyeceğini gösterdik” diyerek konuştu.

15 Temmuz gecesinde Cumhuriyet Meydanı’nda yaşananları anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Bundan tam 6 yıl önce hain bir hareketi durduran bu aziz millet bizim gururumuz olmuştur. 15 Temmuz gecesini hepimiz hatırlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nda 200 binden fazla vatandaşımız bir araya gelerek vatan, millet, bayrak için hainlere karşı nöbet tuttu. Vatandaşlar, bundan sonraki süreçte de nöbet tutarak biz buradayız dediler” dedi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, 15 Temmuz Şehitler Caddesi’nden bahsetti. Buradan geçen öğrencilerin 15 Temmuz’u unutmayıp, unutturmayacağını söyleyen Çalış, “Senatomuzun aldığı kararla şu an içinde bulunduğumuz caddemize 15 Temmuz Şehitler Caddesi adını verdik. Ve caddemiz üzerinde şehitlerimizin adını bahşederek 15 Temmuz Şehitler Anıtı yaptırdık. Buradan her gün geçen öğrencilerimiz, şehitlerimizi, bu hain saldırıyı asla unutmayacak ve unutturmayacaktır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmalardan sonra 15 Temmuz Şehitler Caddesi üzerinde kurdele kesildi.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default