91.8 Radyo Radar

[ad_1]

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Sarıoğlan’nı ziyaret etti. Tarihi Şahruh Köprüsü’nde incelemelerde bulunan Büyükkılıç, 530 yılda birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şahruh Köprüsü yanındaki Karaözü Mahallesi’ne de Millet Bahçesi yapılacağı müjdesini verdi.

Gerçekleşen ziyarette Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e Sarıoğlan Kaymakamı Hatice Rüveyda Kahraman, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdulkadir Güneş ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy eşlik etti. Sarıoğlan ilçe ziyareti kapsamında Sarıoğlan Kaymakamlığı ve Sarıoğlan Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret eden Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Kaymakam ve Belediye Başkanından ilçedeki çalışmalar ve hizmetlerle ilgili bilgi alarak son durumu değerlendirdi ve talepleri dinledi. Büyükşehir Belediyesi destekleri ile üretim yapan Sarıoğlan ve Pınarbaşı İlçelerinde Kadın Üreticilerin Elinden Geleneksel Peynir Üretim Tesisleri’ne ziyarette bulunan Büyükkılıç, burada faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret kapsamında 1492 yılında Dulkadiroğulları’nın son hükümdarı Alaüddevle Bozkurt Bey’in oğlu Şahruh Bey tarafından yaptırılan Şahruh Köprüsü’nde incelemede bulunan Başkan Büyükkılıç ile Vali Çiçek, Karaözü Mahallesi’ni de ziyaret edip, esnaflara hayırlı, bereketli işler temennisinde bulunarak, istek ve taleplerini yerinde dinlediler. 530 yılda birçok medeniyete ev sahipliği yapan tarihi köprü olan Şahruh Köprüsü yanındaki Karaözü Mahallesi’ne Millet Bahçesi yapılacağı müjdesini veren Büyükkılıç, “Şu anda Karaözü’ndeyiz. Şahruh Köprüsü’nün hemen yanı başındaki o güzel alanı mesire alanı şeklinde Millet Bahçesi’ne dönüştürerek, vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. En güzel prestijli projemizi de köprüyü tamamlayacak şekliyle hayata geçireceğiz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
Başkan Büyükkılıç’ın bu talep üzerine anında talimat verdiğini söyleyen Vali Gökmen Çiçek ise, “Sarıoğlan’dayız. Sabahtan itibaren Sarıoğlan ilçemizde Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve Sarıoğlan Belediye Başkanımızla gerekli görüşmeleri yaptık. Sarıoğlan Belediye Başkanlığı ile Sarıoğlan Kaymakamlığı uyum içerisinde Sarıoğlan’ı her geçen gün değiştirme noktasında kararlılar ve azimle çalışıyorlar. Sarıoğlan Belediye Başkanımızın, muhtarımızla beraber Büyükşehir Belediye Başkanımızdan bir talebi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız da projeyi uygun buldu ve ekibine yapılması noktasında talimat verdi. Ben de buna şahitlik ediyor olmaktan mutluluk duydum. Büyükşehir Belediye Başkanımıza Allah razı olsun diyorum. Ben buranın kaderini değiştireceğine inanıyorum. Karaözü’nün bu saatten sonra altın yılları başlıyor. Memduh Büyükkılıç, bir işe el atarsa tam atar, Bekir de onu takip eder” şeklinde konuştu.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default