91.8 Radyo Radar


KAYSERİ (1HA)- Kayseri’den 180 firmanın katıldığı İstanbul Mobilya Fuarı’nda yerini alan Köprü Mobilya Firma Yetkilisi İsmail Işık, “Biz Köprü Mobilya olarak fuara ilk katılan firmalardanız. Çin ve Milano mobilya fuarından sonra üçüncü fuarız. Katılım olarak da en büyük mobilya fuarlarından bir tanesi” açıklamasını yaptı.

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarları özelliğini de taşıyan İstanbul Mobilya Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde açıldı. 29 Ocak Pazar gününe kadar devam edecek fuarda Kayseri’den de yaklaşık 180 mobilya firması yerini aldı. Köprü Mobilya da bunlardan birisi.

Fuarların ticari ve yeni tasarımların tanıtılması açısından çok önemli olduğunu belirten Köprü Mobilya Firma Yetkilisi İsmail Işık, faaliyetleri hakkında bilgi verdi. “Firma olarak yatak odası, yemek odası ve oturma grubu olarak ve konsept grup olarak çalışıyoruz” diyen Işık, üretimde 50’nin üzerinde istihdam sağladıklarını ifade etti.

Bu tür fuarlara katılmayı önemsediklerini vurgulayan Işık, “Biz Köprü Mobilya olarak İlk fuara katılan firmalardanız. Çin ve Milano mobilya fuarından sonra üçüncü fuarız. Katılım olarak da en büyük mobilya fuarlarından bir tanesi. Yer sıkıntısından dolayı önümüzdeki günlerde hükümetimizin desteğiyle yeni bir fuar alanı açılacak. Büyük tüketici mağaza zincirleri henüz Türkiye’den alışveriş yapmıyor. Bu üretimin yeterli seviyede olmadığını gösteriyor. Üretimi artırmak gerekiyor. Türkiye’nin 81 vilayetinden alıcı geliyor. Kayseri Mobilya Fuarında geçen seneki yerimizi iki katına çıkardık. Kayseri fuarının en önemli özelliği müşterilerin üretilen mobilyayı yerinde görebiliyor olmaları. Şu anda tüketicinin en büyük sorunu üreticinin güvenilir olması. 10 yıl önce otomatik üretim hattını KOSGEB desteği alarak kurduk. Son yılların en iyi makinalarıyla üretim yapıyoruz. Başka markaları taklit etmiyoruz, tasarım alıyoruz” şeklinde konuştu.Source link

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • https://live.radyoradar.com/default